Pilne
Drzwi Otwarte w ZST Turek - 25.04 godz. 9:00-14:00
.Nowoczesna o pomysłach na gospodarczą zapaść regionu po roku 2017

Rok od wyborów parlamentarnych nadszedł czas na podsumowania dotychczasowej pracy w Sejmie, jak również wskazania celów na najbliższy czas. Z turkowskimi dziennikarzami w środę, 26 października w  Restauracji Piwniczna spotkali się poseł Paulina Henning- Kloska oraz szef struktur powiatowych . Nowoczesnej - Marek Sawicki oraz Jacek Kossakowski- szef zespołu do spraw energetyki regionu .Nowoczesnej w Wielkopolsce.

Minęło kilkanaście miesięcy od wyborów parlamentarnych.  Co .Nowoczesnej  udało się zrobić, jakie założenia zrealizować, jeśli chodzi o nasz subregion.

Paulina Hening- Kloska: Wiadomo, że bycie w opozycji przy partii rządzącej takiej jaką jest PiS, który nie chce rozmawiać z opozycją ciężko realizować swoje indywidualne pomysły, ale to co staramy się robić - ja jako poseł z tego terenu to podejmować interwencje, które stymulują działania władzy, ale również nadaję pewne tempo, rodzą konkurencje, konieczność zainteresowania się tematem. I tak między innymi jeśli chodzi o ten teren interweniowaliśmy w sprawie polderu Golina, gdzie próbowano zorganizować polder bez wywłaszczenia osób tam mieszkających, w sprawie punktów informacji europejskiej- dwóch punktów na terenie naszego okręgu, którym groziło zamknięcie. Jeden został i dalej funkcjonuje, a drugi został zlikwidowany, ale dzięki naszej interwencji zorganizowano stałe dyżury. Interweniowaliśmy pod Wrześnią w sprawie całego osiedla, któremu Agencja Nieruchomości Rolnej próbowała wyłączyć ogrzewanie na tę zimę i dzięki interwencji u ministra rolnictwa ktoś poszedł po rozum do głowy i zmienił decyzję w tej sprawie. Interweniowaliśmy w sprawie szpitala wojewódzkiego w Koninie, w którym wiemy, że dochodziło za poprzedniego dyrektora do sporu z załogą.

Subregion, to również Turek, gdzie również odbywała się kampania .Nowoczesnej oraz konfrontacja z naszymi lokalnymi problemami.

Tak. Dzisiaj jestem w Turku między innymi dlatego, że tutaj mamy największy problem związany z wygaszaniem elektrowni. Nie widzę żądnych działań związanych z zapewnieniem alternatywy dla mieszkańców. To jest najpoważniejszy problem tutaj w regionie i będę teraz interweniować zarówno u ministra energetyki, jak i u pani Rafalskiej czy minister pracy i polityki społecznej, a kto wie, czy nie u pani premier bezpośrednio, bo po pierwsze trzeba zastanowić się nad pewnymi alternatywami i ewentualnie możliwością dalszego funkcjonowania Adamowa, a po drugie zastanowić się, co z tysiącem osób, dla których perspektywy na rynku pracy nie ma. Być może jakieś inny zakład blisko specjalizacyjnie z tym, co robił dotychczas Adamów, a być może jeszcze przekwalifikowania tych osób, ale też z pewnym pomyśleniem, jak zapewnić miejsca pracy. Z punktu widzenia Turku to pewnie najważniejsza interwencja, z którą właśnie dzisiaj jest związana moja wizyta tutaj.

Przed Państwem bardzo trudny rok 2017 szczególnie jeśli mowa o kończącym się w Turku, a za niedługo w Koninie przemyśle paliwowo- energetycznym.

Paulina Hening- Kloska: Dzisiaj podstawowym problemem w Polsce jest wciąż brak ustawy o rynku mocy i z jednej strony rząd blokuje rozwój energii odnawialnej, z drugiej strony też nie pokazuje, które i jak segmenty chce rozwijać. Nie ma wciąż strategii na lata dla rozwiązania problemów energetycznych, coraz więcej osób związanych z energetyką mówi o tym, że grożą nam wyłączenia prądu i to naprawdę jest istotne zagrożenie. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.