Pilne
Drzwi Otwarte w ZST Turek - 25.04 godz. 9:00-14:00
Posłanka Paulina Hening- Kloska: Uczestniczyłam w obronie praw i godności kobiet

Posłanka .Nowoczesnej Paulina Hening- Kloska to jedyna kobieta w Sejmie reprezentująca nasz region. Zapytaliśmy ją o to, jak postrzega dzisiejsza sytuację kobiet w Polsce w kontekście trwających czarnych marszów oraz wprowadzanej przez rząd polityki prorodzinnej.

- Rząd tej kadencji mówi dużo o polityce prorodzinnej. Myślą, że skoro dali 500zł na wybrane dzieci, to mogą z drugiej strony zaniedbywać inne sfery i pod tym hasłem wszystko zginie i tak w jednym worku 500 plus. Niestety nie jest tak, a polityka prorodzinna pozostawia wiele do życzenia. Od symboliki po faktyczne rozwiązania – mówiła posłanka Paulina Hening- Kloska.

Jakie to życzenia?

Po pierwsze.

- Wiemy, że z programu 500 plus wykluczono te najbardziej potrzebujące osoby czyli rodziców samotnie wychowujących dzieci, bo tam dochód inaczej rozkłada się na osobę. Tylko jedna osoba pracuje i naszym zdaniem trochę inaczej powinna być pozycja tych osób w tym programie uwzględniona – mówiła posłanka.

Po drugie.

- Dzisiaj wiemy, że podnieśliśmy płacę minimalną, a nie idzie za tym podniesienie progu w funduszu alimentacyjnym, co sprawi, że większość kobiet, która dzisiaj korzysta z funduszu alimentacyjnego, tudzież mężczyzn samotnie wychowujących swoje dzieci i mają problemy ze ściągnięciem alimentów nie będą miały prawa z tego funduszu korzystać. Słyszymy o zapowiedziach związanych z jednolitym podatkiem, o możliwości zlikwidowania ulg prorodzinnych, o możliwości wspólnego rozliczania się małżonków. Dla nas są to informacje druzgocące, skandaliczne i mamy nadzieję, że rząd z takich elementów powstającego dziś raportu zrezygnuje – wyjaśniała posłanka Hening- Kloska.

Przytoczyła także przykład posiedzenia sejmu, podczas którego podjęto ustawę  o dniu praw rodziny.

- Ustawa ta uwzględnia tylko jeden model funkcjonowania rodziny w Polsce, czyli rodziny pełnej, czyli wykluczono z niej wszystkie rodziny niepełne, gdzie są rodzice samotnie wychowujący dzieci, wdowca czy wdowę. Nie godziny się, żeby nawet w tak drobnych sprawach dzielić społeczeństwo. Niedopuszczalnym jest takie podejście do rodziny, gdzie z góry wyklucza się ich, odsuwając na margines – mówiła zbulwersowana posłanka z Gniezna.

Co więc w związku z czarnymi protestami?

- Uczestniczyłam w czarnych protestach, ale przede wszystkim w obronie praw i godności kobiet, które powinny mieć prawo do decydowania, zwłaszcza w tych trzech zapewnionych w ustawach kwestiach, czyli: czy będą korzystać z aborcji w obronie swojego życia, póty jest następstwem gwałtu czynu zabronionego, czy też w momencie, kiedy na pewno nie ma szans na przetrwanie. W tych kwestiach kobiety absolutnie powinny mieć prawo do decydowania – podkreśliła Paulina Hening- Kloska.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.