Pilne
Drzwi Otwarte w ZST Turek - 25.04 godz. 9:00-14:00
Polski rząd pod lupą turkowskich przedsiębiorców czyli rozmowy poseł Pauliny Henning- Kloski z TIG

To już drugie spotkanie z przedstawicielami parlamentu naszego okręgu, w którym uczestniczyli członkowie Tureckiej Izby Gospodarczej. Po pierwszym, w którym gościem był poseł Ryszard Bartosik z Prawa i Sprawiedliwości przyszedł czas na opozycję. W Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości wizytowała poseł Paulina Henning- Kloska z .Nowoczesnej, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych. 

Już od początku spotkanie przybrało zupełnie inną formę niż to, które miało miejsce kilka tygodni temu w „Barbórce” z udziałem posła Bartosika. Poseł Henning- Kloska zaproponowała konwencję wyjścia zza stołu i rozmowy z uczestnikami „face to face”. Jej wystąpienie miało charakter informacyjno- oceniający, bowiem z jednej strony mówiła o tym, co w ciągu ostatniego roku działo się w sejmie, z drugiej zaś oceniała pomysły partii rządzącej.

Konieczna kadencyjność w sejmie

Jako poseł opozycji w znacznej mierze krytykowała wcielane w życie ustawy, stwierdzając, że Prawo i Sprawiedliwość to ugrupowanie działające chaotycznie, bez jasnego i konkretnego planu, a przede wszystkim finansowych kalkulacji. W związku z tym gros ustaw, które weszły, lub lada moment wejdą w życie dzisiaj mogą mieć dobry wymiar socjalny, a co za tym idzie- medialny, ale „zapłacą” za to przyszłe pokolenia.  W opinii poseł Henning- Kloski wynika to z faktu, że w sejmie wiele osób pracuje już kilka kadencji, co sprawia, że nie mają pojęcia o tym, co dzieje się poza murami sejmu.

-Potrzebna jest kadencyjność w sejmie, gdyż trudno jest na poziomie urzędnika ustalać o sprawach istotnych dla społeczeństwa, skoro on od wielu lat nie funkcjonowało się w tym społeczeństwie – mówiła poseł Henning- Kloska –W PiS nie ma jednogłosu, a ugrupowanie nie wie do końca, w którą stronę pójść. Widać już dzisiaj, że budżet średnio się składa, mówi się o 12 mld złotych, których de facto fizycznie nie ma. Nie chcę tu straszyć Grecją, ale pewne jest to, że Polski nie stać już na kryzys taki, jaki był w roku 2007. Nie udźwigniemy tego, choćby ze względu na to, że sięgamy 60 proc. zadłużenia zapisanego w Konstytucji. Ryzyko niewypłacalności będzie coraz większe.

Pani poseł podkreśliła jednak, że za obecną sytuację finansową kraju w większej mierze odpowiada poprzednia ekipa rządząca, czyli Platforma Obywatelska. Dzisiejsza polityka PiS jest tylko pogłębianie już rozpoczętego działania zadłużającego kraj.

Pojawiło się pytanie, czy wprowadzony zostanie 40 proc. podatek?

- Życzę sobie i państwu, żeby nie wszedł, dlatego .Nowoczesna proponuje zrównoważony budżet – mówił poseł Kloska - Trzeba wspierać mechanizmy wolnorynkowe. Nie jesteśmy przeciwni polityce socjalnej, ale pomysł 500 plus to po prostu źle dystrybuowane pieniądze na potrzeby socjalne, w którym pomija się rodziny niepełne czy niepełnosprawne. W związku z tym wiele osób żyje na koszt państwa ponad stan.

Pozytywnie oceniony został rządowy program budowy mieszkań na wynajem, jednak z zaznaczeniem, aby powstały one w miejscach, gdzie będą ona przydatne i pozwolą na rozwój regionu.


Krytyka rządu

Lokalni przedsiębiorcy podobnie, jak na spotkaniu z posłem Ryszardem Bartosikiem nie kryli się z krytyką wobec partii rządzącej, a więc i z obawami, wobec proponowanymi rozwiązaniami podatkowymi.

Ale nie tylko. Jan Miller, właściciel firmy Stoltur swoje obawy skierował wobec zmian dotyczących zmian w ustawie VAT.

- Właściciel firmy wcale nie musi mieć świadomy tego, że jego dostawca jest  skreślony przez Urząd Skarbowy, a będzie miał obowiązek kontroli. W jaki sposób ja mam kontrolować 300 dostawców? Dlaczego mam ponosić za kogoś konsekwencje i odpowiedzialność, skoro sam pracuje uczciwie? – pytał Jan Miller.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.