Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Pomogli Maksowi na maxa

Niesamowite jest jak wiele osób zdecydowało się pomóc 17- letniemu Maksowi ze Żdżenic w walce z chorobą. Właśnie dzisiaj rozpoczął się turniej z którego wpłaty przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych tabletek, które nie są refundowane przez państwo.

Dzisiaj, tj. 7 stycznia o godzinie 10.00 w Malanowie odbyło się oficjalne otwarcie Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Jak się okazało bardzo wiele osób chce „na maxa dla Maksa” wziąć udział w przedsięwzięciu. Swą pomoc zaoferowało ponad 20 zespołów, które wpłaciły minimum 200zł specjalnie dla chłopca cierpiącego na białaczkę. Ostatecznie w rywalizacji udział wzięło 16 ekip.


Drużyny podzielone zostały na 4 grupy. Najlepsze ekipy zagrają w półfinale, gdzie walczyć będą o najwyższą pozycję. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwają sędziowie Damian Wdowiński Andrzej Wojtkowiak, Grzegorz Łakomicki, Rafał Szewczyk, Janusz Modrzejewski oraz Szymon Woźniak.


Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna FC Kawęczyn, strażacy z OSP Malanów zakończyli grę na drugiej pozycji. Trzeci wynik osiągnął zespół Grom i Przyjaciele.


Należy nadmienić że inicjatorkami tej wyjątkowej akcji były dwie przyjaciółki Maksa Wiktoria Janiak oraz Ania Chojnacka. Obie znają go ze szkoły i już nie pierwszy raz pospieszyły z pomocą przyjacielowi.


-To kolejne już przedsięwzięcie które robimy. Wcześniej organizowałyśmy zbiórki w sklepach w szkołach, jutro odbędzie się zbiórka w kościele- mówi skromnie Wiktoria.


Przed rozpoczęciem rozgrywek wręczono podziękowania drużynom, które zdecydowały się zagrać i wszystkim osobom, które przyczyniły się do powodzenia inicjtywy.


Osoby zaangażowane w akcje wykazały się wielkim sercem. Wspólnie razem uzbierano kilka tysięcy złotych.


Miejmy nadzieję, że osoby mogące pomóc wykażą się wielkimi sercami a na chwilę obecną z niecierpliwością czekamy na wyniki turnieju.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.