Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Poznaj Kenię, baw się z MyTravel Turek

Mówimy dość mroźnej zimie i zabieramy Was w prawdziwe afrykańskie klimaty.
Dla spostrzegawczych mamy nagrodę w postaci pamiątek, które przywieźliśmy z Kenii specjalnie dla Was, a wśród nich: herbata cynamonowa pakowana w liście bananowca, prawdziwa kenijska arabica, oryginalne przyprawy, niepowtarzalne pareo nabyte w drodze wyczerpujących negocjacji.

Ten niezwykły zestaw trafi do osoby, która jako pierwsza wskaże najwięcej błędnych informacji, które wdarły się do poniższej relacji.


Jeżeli potraficie je znaleźć piszcie na turek@mytravel.pl


Zabawa trwa do 18.01.2017 roku.


Życzymy szczęścia!


Po blisko 10-cio godzinnym locie w końcu meldujemy się na lotnisku  w Mombasie – stolicy Kenii. Jeszcze tylko odbiór bagaży, formalności wizowe i ruszamy do hotelu.  Właściwie od czasu filmu „Biała Masajka” nie zmieniło się tutaj nic. Ta sama przeprawa  promowa, ten sam  miszmasz etniczny i kulturowy, ten sam chaos  i poczucie  nietrwałości . Pokonując  kolejne kilometry odnosimy wrażenie, że gdyby któregokolwiek  z napotkanych po drodze mieszkańców zapytać o to jak widzą przyszłość swojego kraju i czym jest dla nich czas, odpowiedzieliby  bez wahania – „jutro”.  Każdy mijany skromny dom, właściwie  konstrukcja ze wszystkiego, co było pod ręką jest tutaj na chwilę i tylko na teraz, bo jutra może nie być, jutro może być gdzie indziej. Bez żalu i  mrugnięcia okiem opuściliby  miejsce dotychczasowego  pobytu i ruszyli w nieznaną  przyszłość. W jutro.


Zmęczeni  lotem i trwającym 2, 5 godziny transferem docieramy do miejsca przeznaczenia.  To musi być raj. Hotel otoczony zielenią, potężnymi baobabami i palmami kokosowymi, wśród których buszują zabawne,  przebiegłe złodziejki – małpy. Wystarczy chwila nieuwagi a w ich mięciutkich łapkach znajduje się przekąska, na którą właśnie miałeś ochotę. Żar lejący się z nieba szybko daje się we znaki, w końcu u nas listopad to prawie zima, a tutaj na ziemi Masajów pełne słońce i temperatura sięgająca 30 stopni. Czas na ochłodę. Jedna z najpiękniejszych plaż, Diani Beach  - z białym, delikatnym piaskiem i szumiącymi nad głowami palmami oraz turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego – tak to egzotyka jakiej szukacie! Lecz biada temu, kto pragnie ochłody w oceanie. Woda jest co najwyżej słona, mokra i pełna skarbów czających się wśród raf. Na pewno nie jest chłodna, nawet letnia. Jest po prostu bardzo ciepła.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.