Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Czy za pawilonem powstanie parking?

Z danych szacunkowych wynika, że w Turku docelowo brakuje około 3 tys. miejsc parkingowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ale i też zmiano w centrum Turku pojawił się pomysł zagospodarowania na miejsca parkingowe placu, za dawnym pawilonem, przy ul. Legionów Polskich.

O planach takich poinformował burmistrz Tadeusz Czerwiński, podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Wyzwolenia.


Jeszcze kilka lat temu w budkach oraz na betonowych ławach odbywał się codzienny handel, z większym nasileniem we wtorki i piątki, czyli tzw. dni targowe oraz w soboty. Dzisiaj większość budek nie funkcjonuje, podobnie, jak znaczna część placu jest pusta.


Centrum miasta jest więc niewykorzystane, a tymczasem co rusz słyszy się skargi dotyczące brakujących miejsc parkingowych.


Burmistrz Czerwiński poinformował, że na razie są to plany miasta, które zanim zostaną zrealizowane będą wymagały uruchomienia całej procedury, a więc zgody Rady Miejskiej najpierw na wykonanie dokumentacji, jak i wygospodarowanie w budżecie pieniędzy zarówno na część formalną, jak i wykonanie.


Mówi się jednak o ograniczeniu ruchu samochodów w samym rynku, a więc musi powstać alternatywa związana z parkowaniem. Docelowo powstałoby tu kilkadziesiąt miejsc parkingowych oraz przy okazji został by zmodernizowany szalet miejski.


Jak Wam się podoba ten pomysł?

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.