Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Nie bądźmy obojętni na los ludzi bezdomnych

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Policjanci każdego roku w sposób szczególny kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni. Informują ich o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek. Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Turku wraz z pracownicami Miejskiego Ośrodka Pomocy w Turku odwiedzili miejsca na terenie domków letniskowych gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.
 

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok takich osób podczas silnych mrozów. Tu także wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku.
 

Podczas minionego długiego weekendu turkowscy funkcjonariusze interweniowali w stosunku do 4 osób, które leżały na ziemi kiedy temperatury spadły znacznie poniżej zera. Zgłoszenia o leżących osobach zostały przekazane przez postronne osoby, które zainteresowały się taką osobą. Trzy osoby zostały odwiezione do miejsca zamieszkania i przekazane rodzinie, natomiast jedna osoba z uwagi na to, że zamieszkuje sama została doprowadzona do wytrzeźwienia.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.