Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Informator ZUS: dodatkowe przychody

Osoby, które dorabiają do świadczeń przedemerytalnych, muszą się rozliczyć z ZUS. Jeśli osoba uprawniona do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego uzyskiwała od 1 marca 2016 r. do 28 lutego 2017 r. dodatkowe przychody musi dostarczyć do ZUS zaświadczenie albo oświadczenie o ich wysokości.

Dotyczy to przychodów z działalności zarobkowej, która podlega obowiązkowi ubezpieczeń społecznych, np. z umowy o pracę, umowy zlecenia czy prowadzenia działalności gospodarczej lub ze służby pełnionej w tzw. służbach mundurowych.

Z rozliczenia dodatkowych przychodów nie zwalnia informowanie na bieżąco placówki ZUS, która wypłaca zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, o rozpoczęciu działalności zarobkowej i kwocie uzyskiwanych przychodów. Dlatego niezależnie od tego, czy ZUS wiedział o dodatkowych przychodach osoby uprawnionej do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego oraz w jakiej wysokości te świadczenia były wypłacane w ciągu roku rozliczeniowego (od 1 marca 2016 r. do 28 lutego 2017 r.), ostateczne ich rozliczenie następuje po jego zakończeniu. ZUS rozpoczyna rozliczanie świadczeń i zasiłków przedemerytalnych od 1 marca 2017 r.

 

Więcej w portalu TurekBezBarier.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.