Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Gołębie i parówki kontra PiS-owska zgraja czyli Niech się święci 1 maja

- 131 lat temu robotnicy Chicago wyszli na ulice, aby protestować przeciwko nieludzkiemu wyzyskowi i upodleniu, przeciwko nędzy i niesprawiedliwości, wielu z nich ten protest okupiło ranami i śmiercią – tymi słowy przemówienie pierwszomajowe rozpoczął Marian M. Marczewski, przypominając, że 1 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 

Stąd też tradycyjnie w przedpołudnie 1 maja pod pomnikiem „Nidy więcej wojny” zorganizowano wiec. Jego głównymi organizatorami było Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej w Turku.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych nastąpiło odegranie hymnu państwowego i wypuszczenie gołębi. Po nich jak co roku przyszedł czas na okolicznościowe wystąpienia. Najpierw głos zabrał Mirosław Kubicki - przewodniczący Rady Powiatowej OPZZ w Turku. W wystąpieniu nawiązał do związkowych postulatów, których głównym założeniem jest hasło „Przywróćmy godność pracy” nie szczędził krytyki wobec obecnych władz. Nawoływał do protestowania przeciwko łamaniu Konstytucji RP, dzieleniu i konfliktowaniu społeczeństwa oraz deptaniu godności kobiet.

Z kolei Marian  M. Marczewski - przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Turku krytykował obecne władze Prawa i Sprawiedliwości.

- Obecnie doświadczamy jak ta PiS-owska zgraja, banda niekompetentnych i niezrównoważonych funkcjonariuszy partyjnych odpycha Polskę od cywilizowanej Europy i dewastuje jej reputacje w Unii Europejskiej i całym demokratycznym świecie. Staliśmy się budzącym irytację państwem specjalnej troski- mówił radny Marczewski.

W przemiennie nie szczędził słów krytyki dla obecnego burmistrza Romualda Antosika. Ocenił jego rządy jako wyjątkowo nieudolne,  „kolesiowskie” zatrudnianie w spółkach miejskich PGKiM oraz PRI przyrównał do niekompetencji Misiewicza. W opinii Marczewskiego burmistrz nie buduje więzi z turkowianami wyprowadzając się do Dobrej, a toczące się sprawy sądowe z udziałem Antosika sprawiają, że wiedzie prym wśród włodarzy Wielkopolski.

Po przemówieniach nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem, po czym uczestnicy wiecu zostali zaproszeni do Pubu „Pod papugami” na tradycyjne pierwszomajowe parówki. .
Całe przemówienie Mariana M. Marczewskiego w zakładce Ale!Radio.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

1 maja - przemówienie Marian M. Marczewski

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.