Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Wideo: Obfitująca w atrakcje Majówka Powiatu Tureckiego

Piękne rośliny, nowoczesne maszyny rolnicze, atrakcje dla dzieci i pyszne jedzenie… To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na corocznie organizowaną Wystawę Rolniczo- Ogrodniczą oraz Majówkę Powiatową. W tym roku dla uczestników imprezy zaserwowano dodatkowo niespodzianki kulinarne.

Kwiaty, muzyka i innowacja

Dzisiaj, tj. 14 maja na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyła się bogata w atrakcje VII Wystawa Rolniczo- Ogrodnicza oraz Majówka Powiatowa połączona z I Kulinariami Powiatu Tureckiego.


Imprezę uroczyście rozpoczęli starosta turecki Mariusz Seńko oraz dyrektor ZSR w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk.


Jak co roku w wydarzeniu brało udział wiele osób, które nie tylko pragnęły zakupić przepiękne rośliny, ale również skorzystać z przygotowanych atrakcji. A tych nie brakowało.


Centrum wydarzeń od początku trwania imprezy była scena. Właśnie tam odbył się pokaz barmański  w wykonaniu znanego Karola Rybickiego oraz pokaz Carvingu, którego mistrzem jest Adrian Jaworski.


Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewały absolwentki ZSR w Kaczkach Średnich Weronika Grązik oraz Eliza Jancy, uczniowie ZSR, czyli zespołu The Friends oraz Julia Golczyńska. W imprezie udział wzięli również motocykliści. Chętni mogli obejrzeć  stare pojazdy oraz innowacyjne maszyny rolnicze. Dzieci korzystały z "dmuchańców", a każdy lubiący dobrze zjeść ze stoisk gastronomicznych.

 

Wiele osób czekało na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą aplikację promującą kształcenie zawodowe. Było o co walczyć, bowiem główna nagroda to 1000zł. Idea konkursu zrodziła się dzięki ścisłej współpracy ZSR CKP w Kaczkach Średnich z Centrum Innowacyjnej Edukacji, na czele z prezesem Centrum Joanną Bochniarz. Konkurs na aplikację to kolejny dla ZSR krok w poszukiwaniu nowoczesnych i niestandardowych rozwiązań dla edukacji zawodowej. Pozwolił uczniom ZSR na nabycie nowych umiejętności w zakresie tworzenia aplikacji dla ściśle określonego odbiorcy, sam proces tworzenia aplikacji przebiegał przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań metodycznych oraz niestandardowych form pracy. Włączenie kształcenia e- learningowego pozwoliło na stworzenie trwałego produktu – aplikacji działającej na urządzeniach mobilnych, wykorzystywanej dla promocji kształcenia zawodowego oraz wspierającej proces skutecznej i świadomej preorientacji zawodowej dla gimnazjalistów. Produkt stworzony przez uczniów dla uczniów.
 

Podczas uczestników zabawy rozlosowano wyjątkowe nagrody, jakimi były samochód FORD na weekend oraz ciągnik Kubota.
 

Tradycyjna kuchnia z pomysłem i smakiem

O godzinie 11.00 rozpoczął się konkurs kulinarny, a skoro już o kulinariach mowa należy nadmienić, że wiele emocji budziło grillowanie w wykonaniu finalisty programu Masterchef Adama Kozaneckiego. Jak zdradził gość, jego potraw już w czerwcu będzie można skosztować w jednej z restauracji w Turku. W której? Tego z całą pewnością dowiemy się już niebawem.
 

Podczas dzisiejszej Majówki Powiatu Tureckiego odbył się konkurs kulinarny. Uczestnicy dzielnie walczyli o wygraną przygotowując przysłowiowe „nieba w gębie”. Ocenie podlegało pięć potraw tradycyjnej kuchni powiatu tureckiego oraz pięć „tureckich” słodkości. Jury oceniając potrawy wzięło pod uwagę wykorzystanie produktów lokalnych i tradycyjnych, smak, wygląd i zapach, pomysł na prezentację, kreatywność, nazwę potrawy oraz estetykę stoiska.
 

Zwycięską potrawą była czernina, pierś z kaczki z pieczonymi ziemniakami i młodą kapustą. Danie wykonane było przez reprezentację gminy Tuliszków.

Drugie miejsce zajęła gmina Turek, a trzecie Kawęczyn.

Dodatkowo wyróżniony został sernik zrobiony przez reprezentację gminy Malanów.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.