Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Chcą być jak bohaterowie bajek – czyli plastycznie o literackich wartościach

Wiktoria Napierała z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Chciałabym/Chciałbym być jak…”, zorganizowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Turku, podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 16 maja.

Pan Kleks, Mikołajek, Pan Samochodzik,  Supermen to tylko niektórzy z mnóstwa bohaterów książek dla dzieci i młodzieży, którymi chcieliby zostać uczestnicy konkursu plastycznego. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z miasta Turku oraz powiatu tureckiego i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż do siedziby PBP nadesłano aż 140 prac z dziewiętnastu szkół.

To cieszy, bowiem celami konkursu było kształtowanie umiejętności poszukania i wyboru właściwych wartości, rozwijanie umiejętności dostrzegania autorytetów w literaturze, promocja czytelnictwa i  rozwijanie aktywności twórczej dzieci.

Konkurs wpisał się w realizację kierunku polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 – czyli nawiązał do kształtowania postaw oraz wychowania do wartości.
Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę: zgodność pracy z tematyką konkursu, - samodzielność wykonania, walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność pracy.

I tak zdaniem jurorów I miejsce przyznano Wiktorii Napierale z ZS-P w Słodkowie (gm. Turek), II Miejsce Wiktorii Kornackiej ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie (gm. Malanów), a III miejsce Wiktorii Pisula ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.

Ponadto przyznano pięć wyróżnień, a otrzymali je:

Gabriela Bartczak – SP1 Turek, Aleksandra Kowalewska ZS-G w Brudzewie, Barbara Maleta SP1 w Turku, Joanna Stefaniak SP Malanów i Kacper Wojciechowski z SP w Sarbicach (gm. Przykona).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gratulacje, do których dołączamy i my. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.