Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Z dziećmi popracujmy nad wartościami – czyli edukacyjnie w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej

Po raz kolejny osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą mogły skorzystać z ciekawej oferty przygotowanej przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Turku. 16 maja zorganizowano bowiem konferencję pod hasłem „Z dzieckiem w świat wartości”, w której uczestniczyły ekspertki na co dzień rozwiązujące problemy edukacyjne i wychowawcze w szkołach, ośrodkach edukacyjnych, czy świetlicach. 

Spotkanie miało charakter wykładowo- warsztatowy i było podzielone na bloki tematyczne. Uczestniczki powitała dyrektor PBP- Ewa Kiwak, dziękując wszystkim za przybycie, a jednocześnie zapraszając do aktywnego uczestnictwa.

Pierwsze wystąpienie o charakterze wykładowym pod tytułem „Wychowanie bez wartości – droga donikąd” należało do Romualdy Zagozdy-Frątczak, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.

- Wysokie poczucie własnej wartości daje siłę do pokonywania życiowych trudności - mówiła wykładowczyni, zwracając uwagę, jak ważnym elementem jest budowanie poczucia własnej wartości wśród dzieci. Wskazywała istotne aspekty, które wpływają na stan emocjonalny dziecka, na budowanie relacji z bliskimi oraz z rówieśnikami.

Kolejne zajęcia w formie warsztatowej po hasłem „ Kreatywne e-rozwiązania w pracy z wartościami”, zaprezentowały Barbara Michalska i Agata Kobylińska, przedstawicielki łódzkiej Fundacji Kreatywnych Rozwiązań EduKABE.

- Istotnym działaniem, jakie podejmuje stworzona przez nas  fundacja jest wzbogacenie wiedzy zainteresowanych osób z zakresu etapowości rozwijania kluczowych umiejętności poznawczych, związanych z rozwojem człowieka, jak również kreowanie zróżnicowanych oddziaływań o charakterze terapeutycznym i profilaktycznym, wskazujących na nieharmonijny rozwój dziecka, a także działań wspierających jego mocne strony - wyjaśniały przedstawicielki z EduKABE.

Obie mają bogate doświadczenie zawodowe w pracy  z dziećmi, dlatego w sposób jasny i czytelny dzieliły się swoją widzą zachęcając uczestniczki do aktywnego udziału, poprzez pokazywanie rozmaitych ćwiczeń oraz interakcję z uczestniczkami konferencji.

Z racji, że głównym tematem był świat cyberprzestrzeni wskazywały znakomite rozwiązania na pozytywne wykorzystanie e- świata w rzeczywistości dzieci i młodzieży z uwzględnieniem najważniejszych życiowych wartości.

W przerwie kawowej uczestniczki mogły wymienić się doświadczeniami oraz skosztować pysznego ciasta, owoców oraz ciepłych napojów.


 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.