Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Milowy krok dla rozwoju Profim. Firma wypływa na szerokie wody

Spółka Innova Capital podpisała umowę przejęcia około 75% udziałów od turkowskiej spółki Profim. Finalizacja transakcji ma nastąpić na przełomie II i III kwartału tego roku. To dla czołowego producenta siedzisk biurowych na rynku europejskich wielka szansa na rozwój i szybszą realizację postawionych celów. 

-Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się większościowym udziałowcem w tak nowoczesnej i perspektywicznej firmie, jaką jest Profim. W ramach naszej strategii inwestujemy w spółki, będące liderami w swoich branżach, które stanowią wizytówkę Polski za granicą. Doceniamy ogromny sukces, który spółka osiągnęła w ciągu ostatnich 25 lat, w tym w szczególności objęcie wiodącej pozycji na rynku polskim oraz sukces w promocji polskiej marki Profim na wymagającym rynku niemieckim. Chcemy wspomóc firmę w realizacji ambitnych planów rozwoju na wzrostowych rynkach eksportowych, współpracując jednocześnie z jej założycielami. Tego typu model współpracy należy do specjalności Innova Capital -poinformował w wydanym przez spółkę komunikacie Andrzej Bartos Senior Partner Innova Andrzej Bartos.

Spółka Innova Capital podpisała umowę przejęcia około 75% udziałów od turkowskiej spółki Profim. Finalizacja transakcji ma nastąpić na przełomie II i III kwartału tego roku, po otrzymaniu zgody UOKiK. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

- Współpraca z Innova Capital to wielka szansa dla firmy na szybsze zrealizowanie zakładanych celów, przy współudziale profesjonalnego partnera. Dalsze innowacje produktowe, budowanie wartości eksportu Profim i szybkie wejście na kolejne rynki zagraniczne wymagają kapitału i doświadczenia. Dlatego też widzimy olbrzymią wartość w zaangażowaniu Innova Capital na tym etapie rozwoju firmy-- powiedział Ryszard Rychlik prezes Profim, w wydanym komunikacie.

Profim jest jednym z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie. Spółka wprowadza na rynek około 120 tys. produktów miesięcznie. W 2016 r. przychody ze sprzedaży Profim wyniosły ok. 470 mln zł, z czego ponad 70% stanowiła sprzedaż zagraniczna.

Innova Capital to fundusz private equity inwestujący w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował blisko 700 mln euro w blisko 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.


ISB news
Foto: www.google.pl/maps

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.