Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Spotkanie z przedstawicielami ogródków działkowych

17 maja 2017r. w sali konferencyjnej turkowskiej komendy odbyło się spotkanie policjantów z prezesami rodzinnych ogrodów działkowych. Celem spotkania było podsumowanie realizowanych zadań w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenach działkowych jak również wymiana informacji o aktualnych zagrożeniach.

Przedstawiciele działkowców z trzynastu ogrodów działkowych spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Turku mł.insp. Michałem Grzelakiem i Z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Andrzejem Grobelskim. Gościem na spotkaniu był  Wiceprezes OZ PSD w Kaliszu Roman Filipiak. W spotkaniu uczestniczyli także dzielnicowi rejonów na których znajdują się ogródki działkowe, st.sierż. Robert Wes i st.sierż. Maciej Męderski.
 

Celem spotkania było podsumowanie realizowanych już zadań w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenach działkowych jak również zdiagnozowanie aktualnych zagrożeń i oczekiwań. Wiceprezes Roman Filipiak który mówił o roli prewencji na ogrodach. Przypominał o przyglądaniu się niepokojącym sytuacjom oraz nieznajomym osobom  przybywającym na terenie działek.
 

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Bezpieczny ogród, działka”  Celem programu  jest zapobieganie przestępczości i wykroczeniom, ograniczanie i eliminowanie zagrożeń oraz czynników kryminogennych mających w pływ na poczucie bezpieczeństwa działkowców, a także ochronę mienia.
 

Poruszano najważniejsze problemy, które dotykają działkowców. Przybyli prezesi bardzo dobrze oceniali dotychczasową współpracę i działania Policji. Postulowali o dalsze patrolowanie terenów działkowych oraz o zwrócenie uwagi na problem osób bezdomnych - zamieszkujących na terenie ogrodów.
 

W najbliższym czasie zaplanowano znakowanie przedmiotów i rowerów znajdujących się na terenach ogródków działkowych.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.