Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Łubu dubu, łubu dubu – czyli kulisy miejskiej propagandy

„Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, Burmistrz Antosik Romuald, naszego miasta Turek. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Derucki Marcin, dziennikarz drugiej klasy. Niech żyje nam Burmistrz sto lat!
To jeszcze ja – Derucki Marcin, bo w tym tygodniu mało pisałem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam burmistrz naszego miasta. Niech żyje nam! To pisałem ja – Derucki.”

W taki właśnie sposób można podsumować większość tekstów rzekomo-publicystycznych spod pióra redaktora Deruckiego.  Aż przykro na to patrzeć. Jesteśmy świadkami tragicznego miotania się redaktora zielonego portalu. Derucki nie potrafi zdecydować czy w dalszym ciągu silić się na udawanie obiektywnego dziennikarza, czy w końcu przyznać się (przede wszystkim przed samym sobą), że jest już „tylko” politykierem lokalnej para-partii. Na jego niekorzyść przemawia fakt, że ani jedno, ani drugie nie tłumaczy go z tak nachalnego, wręcz obsesyjnego promowania Antosika i jego przeogromnych sukcesów.

W wypocinach, które czytelnikom portalu raz po raz serwuje Derucki czytamy, gdzie to nie bywał i czego to nie zrobił dla mieszkańców burmistrz Antosik – co gorsze, pieśni pochwalne ku czci „Romka” wymieszane są z obelgami skierowanymi w stronę politycznych rywali „Ziemi Turkowskiej”. W inwektywach, „stety” czy niestety nie ma miejsca na lewicową wrażliwość i tolerancję na różnice i odmienności, ostatnio użyte wyrażenie „przegrańcy” jest dostatecznym podsumowaniem poziomu prezentowanego przez dziennikarza aspirującego na następcę Nadredaktora Jarka z „Echo Turku”.

Takie to podwójne standardy turkowskiej, (nie tylko) współczesnej lewicy. Wspomnienie powyżej Andrzeja Jarka nie jest ani trochę przypadkowe, wszak to on od kilkunastu (albo i więcej) lat kreuje rzeczywistość propagandowymi tekstami w swoim podupadającym tygodniku. Różnica między Jarkiem a Deruckim jest taka, że ten pierwszy ma na tyle rozumu i godności człowieka, że nie pozwala sobie na członkostwo w ugrupowaniu, które promuje.


***


Do niniejszego tekstu zabierałem się kilka razy, kilka razy rezygnowałem ponieważ nie chciałem mieszać się w spory turkowskich szkodników. Niestety ostatnie teksty Deruckiego przelały czarę goryczy, kilkukrotnie dokonał (potocznie mówiąc) samozaorania. W związku z tym, że Marcina w pewien sposób lubię i szanuję, poniżej pozwolę sobie zwrócić się do niego bezpośrednio. Dla jasności informuję, że cały tekst wysłałem również do konkurencyjnego portalu, jednak z "oczywistych" względów nie było zgody na jego publikację.

„Polityka brukowa” to idealne określenie tego, co robisz przede wszystkim Ty, a nie Twoi (czy Antosika) oponenci polityczni. Prawdopodobnie, dla potencjalnych własnych korzyści schylasz niziutko głowę przed panującym burmistrzem, pozwalasz się deptać i opluwać w imię swojego pryncypała i z poziomu bruku opluwasz innych.

Marcinie, zarzucasz innym portalom publikowanie różnych treści bez wcześniejszej weryfikacji (której i tak dokonują czytelnicy), jednak nawet jeśli publikują teksty jakichś anonimów, to są po stokroć rzetelniejsi i tysiąckroć bardziej pluralni w przekazie aniżeli Twój portal – oczywiście nie jesteś jego właścicielem, jednak można się tylko domyślać, że stosowana cenzura jest Twoją łajdacką  zasługą.

W ostatnim tekście po raz kolejny zajmujesz się adresem zamieszkania radnych Wielogórskiego czy Groblicy mając jednocześnie pretensje, że inni zajmują się miejscem zamieszkania Antosika, oczywiście swojego szefa bronisz, natomiast radnych ganisz – czymże różnią się te przypadki? Wszyscy związani są z Turkiem od długiego czasu i pewnie chcą być związani w dalszym ciągu, a radnych z ramienia TS ogranicza „jedynie” niekonsekwentne i bezsensowne prawo.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.