Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Tuliszków: Już niedługo modernizacja gminnych boisk

Wraz z nadejściem ciepłych dni pora na wiosenne porządki. Mimo wniosku złożonego przez radnego Janczewskiego już niebawem pielęgnacji doczekają się boiska sportowe na terenie gminy Tuliszków. Na ten cel włodarze przeznaczą 13,5 tys. zł.

W czwartek, 18 maja odbyła się XXIX Sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Podczas spotkania poinformowano, że na wykonanie wiosennej pielęgnacji boisk sportowych na terenie gminy przeznaczone będzie 13,5 tys. zł.


Wniosek dotyczący przeznaczenia części z tej sumy na remont ul. Kasprzaka złożył radny Andrzej Janczewski.


-Chciałbym, aby zmniejszyć środki na wiosenną pielęgnację boisk sportowych do kwoty 10 tys. zł. Myślę że po 2 tys. zł na jedno boisko wystarczy. A kwotę 3,5 tys. przeznaczyć należy na opracowanie dokumentacji na tę rzeczową inwestycję,  o której mówiłem, czyli na ulicę Kasprzaka. I taki wniosek stawiam – powiedział radny Janczewski.


Burmistrz odniósł się do wypowiedzi radnego informując, że pieniądze przeznaczone na pielęgnację określono na podstawie ofert. Każde obniżenie niniejszej kwoty świadczyć będzie o tym, że inwestycja nie zostanie zrealizowana.


Jak mówił Piotr Hryniuk, na terenie gminy Tuliszków znajduje się siedem boisk i wszystkie z wyjątkiem boiska w Tuliszkowie będą poddane renowacji wiosennej. Mowa tu o boiskach w Kiszewach, Ogorzelczynie, Tarnowej, Grzymiszewie, Piętnie, Smaszewie i we Wróblinie.


Ostatecznie wniosek radnego Janczewskiego został odrzucony.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.