Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wytną 30 drzew i zrobią parkingi- czyli miejskie porządki na ul. Stawickiego

65 miejsc parkingowych w tym trzy dla osób niepełnosprawnych oraz nowe chodniki mają powstać na ul. Stawickiego w Turku. Aby koncepcja porządkująca ulicę mogła dojść do realizacji konieczna będzie wycinka około 30 drzew. I choć realizacja pomysłu najszybciej ruszy jesienią przyszłego roku o planach rozmawiano w czwartek, 18 maja na spotkaniu informacyjnym zorganizowanym w świetlicy Gimnazjum nr 1 w Turku.

Urząd Miejski w Turku  przygotowuje dokumentację techniczną dotyczącą przebudowy ul. F. Stawickiego. W tym celu zorganizowano spotkanie informacyjne dla mieszkańców zarówno ul. Stawickiego, jak i sąsiadujących z nią mieszkańców ul. Kolskiej Szosy, aby mogli poznać koncepcję oraz wypowiedzieć się w sprawie przyszłej inwestycji.

- Dzisiaj prezentowane są pomysły, które pozwolą na utworzenie 65 miejsc parkingowych – powiedział Robert Cyrkiel, z firmy projektowej SD Projekt.

- Na razie jest to koncepcja, jeszcze nie ma dokumentacji, chcielibyśmy, abyście wypowiedzieli się państwo, bo będzie to ulica, z której wy będziecie korzystali – mówił burmistrz Romuald Antosik.

Mieszkańcy pytali o różne kwestie, m.in. o to, czy ulica będzie wykonana z cichej kostki, a nie takiej, jaka jest na os. Wyzwolenia, czy przejścia pomiędzy blokami będą oddzielone wysokimi krawężnikami, czy przechodziły będą płynnie, ułatwiając poruszanie się matkom z wózkami, osobom na wózkach inwalidzkich czy też rowerzystom.
Spytano także o drzewa, które dość licznie okalają blokowisko. Jak wskazał projektant na potrzeby parkingów do wycięcia będzie około 30 drzew.

- Wprowadzone będą zmiany  w tych planach jeśli będą ona w ramach przepisów prawa, jeśli miasto będzie chciało te zmiany prowadzić oraz jeśli pomysły mieszkańców będą możliwe do spełnienia - wyjaśniał Robert Cyrkiel.

Jeśli do urzędu nie wpłyną uwagi na piśmie, plan zostanie wdrożony w życia, a tym samym miasto będzie musiało zabezpieczyć w budżecie kwotę na wykonanie dokumentacji projektowej, po niej ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji.

- Realnie można spodziewać się prac budowlanych na jesień przyszłego roku- powiedział nam Robert Cyrkiel z SD Projekt.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.