Pilne
Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie - 23.04 godz. 8:15-15:30
Na bezrybiu i „bruk” ryba – czyli polityka brukowa Misia Pysia

Szanowny Panie Marcinie, lub jeśli Pan woli – Misiu Pysiu (więc forma „Pan” traci sens). Ponieważ czuję się wywołany do tematu Twoim….listem, (bo felietonem, analizą itp. bym tego nie nazwał) – staję do odpowiedzi. 

Pozwolisz Misiu Pysiu, że zacznę od początku. Zarzuciłem Ci, że jakość Twoich analiz politologicznych jest taka, jak Twojej ortografii. Misiu Pysiu – Twój błąd popełniony już w tytule, potwierdza moją tezę. Nie ma w języku polskim takiego wyrazu jak „przegrańców”! Jest „przegranych”. Nie wierzysz?

Spytaj kogoś kto jest absolwentem polonistyki i jeszcze np. skończył 40 - godzinny kurs dla bibliotekarzy. Jeśli nawet nie będzie wiedziała, czy piszesz poprawnie – zawsze może polecić książkę (słownik), gdzie znajdziesz odpowiedź. Język polski nie jest aż tak trudny! Dlatego tytuł Twojego „czegoś” powinien brzmieć – „Polityka brukowa przegranych”.

Swoją drogą – skąd wytrzasnąłeś sformułowanie „polityka brukowa”? Chyba tylko z obserwacji tego, co robi Burmistrz.
Tak Misiu Pysiu, to nie kto inny, a Prezes stowarzyszenia, które reprezentujecie, jest tej polityki niekwestionowanym leaderem. Informacje oficjalnego profilu Burmistrza Miasta Turku, to w ostatnim czasie same sukcesy remontu lub budowy nowych chodników. Jak nie na Wyzwolenia, to na OSIR-ze, albo Kączkowskiego. Ale na bezrybiu i „bruk” ryba. Jak się nie ma czym chwalić, to chociaż chodnikami…. Żałosne.

Żeby była jasność – te chodniki są potrzebne, ale nie jest to największy z problemów stojących przed Miastem. Zaraz zamknięta zostanie Elektrownia….kopalni już prawie nie ma, a i komercjalizacja ProfiM niesie szanse, ale i zagrożenia dla stanu zatrudnienia. A Wy ciągle o chodnikach – normalnie „polityka brukowa”.

Odnosząc się do Twojej odpowiedzi na zarzut, że w Mieście zatrudniani są Misiewicze….A nie są? Nie było obsad stanowisk konkursowych bez konkursu?
Misiu Pysiu, no kto jak kto, ale Ty akurat daleko szukać nie musisz. Swoją drogą – bardzo przepraszam Cię, że nazwałem Cię mężem największego Misiewicza w mieście. Myliłem się. Wybacz mi. Największym Misiewiczem jest przecież Twój Prezes….

Jeśli chodzi o Twój zarzut, że publicystykę uprawiają Ci, którzy przegrali, to tak – częściowo się do nich zaliczam. Przegrałem, bo jak wielu mieszkańców tego miasta uwierzyłem, że Antosik ma pomysł na Miasto i oddałem na niego głos.

Co do TS….o śpiochach nie będę się wypowiadał. Oni w równym stopniu zapomnieli, że rządzili (kwestia PKS i geotermii rozbawiła mnie do łez) w poprzednich kadencjach, jak Burmistrz Antosik zapomniał, że był w opozycji.

Nic się nie zmieniło w kwestii obsad stanowisk „swoimi” - Czapla miał swojego Misiewicza w PKS – Antosik w bibliotece i prawie (no jak mi przykro Misiu Pysiu, że Ci się nie udało) na basenie.

Nic się też nie zmieniło np. w kwestii tak zwalczanych przez Ciebie i Antosika (w poprzedniej kadencji) marketów. Plan zagospodarowania terenów po starej „Mirandzie” jest tego najlepszym dowodem. Odtrąbienie sukcesu ze zmiany o 2% powierzchni komercyjnej z 51 na 49 % oznacza tylko tyle, że w jednym sklepie będzie mniej przymierzalni. To nie sukces. Sukcesem – jak pisałem na stronie Burmistrz Ma Sklerozę, byłyby proporcje 80% mieszkania – 20% sklepy. Widzisz różnicę Misiu Pysiu? Bo ja tak.

Jeśli chodzi o „anonimowego opluwacza” - tu ewidentnie pijesz do mnie Misiu  - pokaż gdzie skłamałem? Udowodnij mi nieprawdę? I powiedz wszystkim przy okazji, jak Wasze otoczenie groziło mi po pierwszych publikacjach na stronie facebookowej BURMISTRZ MA SKLEROZĘ! Ja wiem – ty nic nie wiesz. Ty jesteś czysty. To inni.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.