Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Policja to społeczeństwo. Społeczeństwo to policja”, czyli turkowscy funkcjonariusze obchodzą Święto Policji

„Policja to społeczeństwo. Społeczeństwo to policja. Działania podejmowane przez policję mają służyć społeczeństwu, dlatego nie mogą być realizowane w izolacji od obywateli. Na ograniczenie przestępczości mają więc wpływ nie tylko działania policji. Niezbędna jest bowiem współpraca, niezbędne jest łączenie się we wszelkie przedsięwzięcia profilaktyczne wielu instytucji”- mówił Komendant Powiatowy Policji w Turku mł.insp. Michał Grzelak podczas dzisiejszego Święta Policji, które obchodzili turkowscy funkcjonariusze. 

Podziękowania, kwiaty i gratulacje
Na uroczystości, która odbyła się 4 sierpnia w Restauracji Eden zebrali się funkcjonariusze policji, goście ze świata polityki, reprezentanci instytucji oraz przedsiębiorstw. To właśnie dzisiaj obchodziliśmy Święto Policji. Uroczysta zbiórka przeprowadzona została zgodnie z obowiązującym ceremoniałem policyjnym wprowadzonym w 2012 roku.

Po złożeniu meldunku odegrano hymn państwowy, a następnie przywitano zaproszonych gości.

Na ręce Komendanta Powiatowej Policji w Turku wpłynęły również życzenia skierowane do funkcjonariuszy i pracowników. Wyrazy uznania przekazali poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejneld, poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – inspektor Krzysztof Kozelan.

Po przemówieniach okolicznościowych nastąpiła jedna z najbardziej oczekiwanych chwil, wręczenia awansów.

Najlepsi docenieni

Z okazji 98. rocznicy powstania Policji Państwowej, Komendy Powiatowej Policji w Turku awanse otrzymali najbardziej zasłużeni funkcjonariusze..

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Srebrnym Medalem za długoletnią służbę odznaczył asp.sztab. Janusza Rupnika.

Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa porządku publicznego Brązową Odznakę Zasłużony Policjant nadał asp.sztab. Andrzejowi Łajdeckiemu.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Turku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w trybie wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianował na stopień aspiranta sztabowego starszego aspiranta Andrzeja Łajdeckiego.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Komendant Główny Policji mianował na stopień młodszego inspektora policji podinspektora Romana Ciesielczyka.

Stopień nadkomisarza Policji otrzymali komisarz Zenon Wieczorek oraz komisarz Andrzej Grobelski.

Stopień aspiranta sztabowego Policji nadano starszym aspirantom Piotrowi Poszwie i Jackowi Śliwińskiemu.

Starszym aspirantem Policji zostali Bartłomiej Białas, Bartosz Biernacki oraz Robert Kudła.

Aspirantami Policji mianowano Krzysztofa Bukowieckiego, Przemysława Jasnowskiego, Radosława Krzyżanowskiego, Łukasza Płuciennika oraz Aleksandra Rembowskiego.

Stopniem młodszego aspiranta Policji odznaczono sierżantów sztabowych Katarzynę Kotońską, Łukasza Kozłowskiego, Marzenę Kwaśną, Patryka Piaskowskiego i Roberta Rojaka.

Stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymała Dominika Mąka.

Stopniem starszego sierżanta Policji odznaczono sierżantów Izabelę Biernacką, Konrada Bryla, Damiana Chrzęściewskiego, Karola Fryta, Mateusza Grabarczyka, Daniela Maćkowskiego, Damiana Rynkiewicza oraz Klaudię Szymczak.

Rafał Straszewski otrzymał stopień sierżanta Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Turku na stopień starszego posterunkowego Policji mianował Michała Pęczaka.

Nie zapomniano o pracownikach cywilnych komendy.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja