Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Pielgrzymi z Turku i Konina wyruszyli na Jasną Górę

Jak co roku wierni wyruszyli dzisiaj, tj. 8 sierpnia w Pieszej Pielgrzymce z Turku na Jasną Górę. Dwie grupy- Zielona i Żółta wzięły udział w modlitwie w kościele p.w. św Barbary w Turku, a następnie wszyscy wspólnie, w pokoju wyruszyli w dalszą podróż.

W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku, których siły i zdrowie pozwolą na przejście łącznie około180 km. Pielgrzymka to czas na wspólną modlitwę, codzienną mszę św. konferencje, dużo śpiewu i towarzystwo pielgrzymów, bezpieczeństwo, opiekę duchową i fizyczną oraz dobrą atmosferę.


Żółta grupa to pielgrzymi, którzy wyruszyli z Konina, Zielona natomiast to turkowianie.


-Biorę udział w pielgrzymce już trzeci raz. Jest to niesamowita uczta dla ducha, która uczy cierpliwości, pokory oraz swego rodzaju wytrzymałości. Staram się iść w skupieniu, dziękować za to co mam i myśleć tylko o tym, co dla mnie ważne- mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki.


Nad bezpieczeństwem i zdrowiem wiernych czuwa wiele ludzi. Drogówka - dba o bezpieczny przemarsz  grupy  na trasie - byśmy w jednym "kawałku" dotarli do celu; Muzyczna - umila i uatrakcyjnia nam czas spędzony razem, często ujednolica tempo marszu grupy poprzez odpowiednio dobrane piosenki; swoim śpiewem modli się, Medyczna - zabiega o twój komfort fizyczny, byś raczej w pozycji pionowej i na nogach (a nie na rękach lub na noszach) dotarł na Jasną Górę; Baza pielgrzymki – zbiera zapisy i koordynuje służby  Porządkowa – dba o ład i skład w grupie oraz sprząta po pielgrzymach, którzy "zapomnieli" jak to się robi;
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja