Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Z muzyką i w wyśmienitych nastrojach seniorzy obchodzili swoje święto w Brudzewie

W piątek, 29 września mieliśmy okazję przeżyć pełne muzyki, uśmiechów i niespodzianek popołudnie. W Budzewie obchodziliśmy Powiaty Dzień Seniora. Z tej okazji przed publicznością wystąpili bardzo utalentowani, pełni werwy i ambicji ludzie. Pokazali oni, że chcieć to móc, a wiek nie gra żadnej roli, jeśli bardzo się czegoś pragnie.

Obecnych przywitał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wozowni Nina Kropidłowska. Już chwilę później dla przybyłych zatańczył zespół Brudzewiacy zachwycając nie tylko umiejętnościami, ale również barwnymi strojami.


Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch kobiet i akordeonistę, którzy wystąpili reprezentując Związek Emerytów działający na terenie gminy Kawęczyn. Zespół Alebabki działający przy Centrum Kultury w Dobrej wykonał piosenkę „Kamienne schodki”, a Serenada z Dobrej „Tak szybko mijają lata” oraz skecz ”Hipochondryczka”, który był pomysłowy i wiele osób rozbawił do łez. Ludowy charakter z całą pewnością posiadał skład Seniorskie Nuty, pracujący przy Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie. Umiejętnościami zadziwił Klub Seniora Promyk z Turku i Klub Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy. Dojrzali i młodzi duchem, czyli zespół Jesień z Tuliszkowa po raz kolejny pokazał, że repertuar zarówno o treści patriotycznej, rozrywkowej czy wojskowej nie jest obcy. Turkowianki pracujące przy Miejskim Domu Kultury w Turku zaśpiewały dwa utwory „Co bez miłości oraz „Graj skrzypku”.


Seniorzy nie tylko posiadają zdolności wokalne. Wielu ćwiczy lepiej niż młodzi ludzie. Mogliśmy podziwiać zarówno rozciąganie, jak i wytrzymałość podczas pokazu ćwiczeń yogi w wykonaniu przedstawicielek Wspólnoty Kobiet ze Słodkowa.
 

Słowa podziękowania i gratulacje w stronę organizatorów skierowała prezes Stowarzyszenia Emerytów z Malanowa Zofia Szczepaniak. Wręczyła ona na ręce wójta Cezarego Krasowskiego oraz dyrektor GOK Niny Kropidłowskiej drobny upominek.


Sala była pełna. Aby świętować Dzień Seniora do Brudzewa przyjechali goście z terenu całego powiatu tureckiego. Było również pyszne jedzenie przygotowane przez Restaurację "U Joli" z Kolnicy i zabawa do późnych godzin wieczornych.

 

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.