Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Brudzew: Światowy Dzień Mycia Rąk w SP w Galewie

Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, aby podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem

To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego. 


16 października grupa starszaków w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Galewie, włączając się w akcję, rozmawiała na temat zarazków i bakterii. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Po krótkiej pogadance wychowankowie doskonalili technikę mycia rąk w przedszkolnej łazience. 


Po umyciu rąk dzieci malowały na gumowych rękawicach uśmiechnięte buzie, bo ,,czyste ręce to uśmiechnięte ręce”. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył im wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.