Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Święto chleba ze staropolskimi tradycjami i pysznym jadłem

Kto choć raz gościł w Potworowie wie, że tamtejsze spotkania integracyjne to nie przelewka. Organizatorzy nie tylko stają na wysokości zadania, ale z imprezy na imprezę coraz wyżej podnoszą poprzeczkę oferując bogaty wachlarz atrakcji- dla dorosłych i dla dzieci. 

Tak też było w niedzielę, 5 listopada, w remizie OSP w Potworowie (gm. Dobra), gdzie zorganizowano Święto Chleba. Przygotowaniami imprezy zajęli się druhowie z OSP Potworów oraz członkowie Grupy Odnowy Wsi Potworów.

W trakcie Święta Chleba odbyły się warsztaty kulinarne, poświęcone tradycyjnemu wypiekowi chleba. Dzięki nim w świetlicy wiejskiej pojawił się piękny zapach świeżo wypieczonych bochnów. Oprócz chleba miejscowe kucharki serwowały pyszności kuchni lokalnej- m.in. bigos, kluski i drożdżowce.

Podobnie jak podczas imprezy letniej przygotowano pokazy w ramach  Wioski Ginących Zawodów. Tym razem swój fach oraz hobby zaprezentowali wikliniarz i garncarz. Chętni mogli po krótkim instruktażu samodzielnie wpleść koszyk czy też wytoczyć piękny dzbanek. Nie zabrakło również występów artystycznych i kabaretowych, a dla najmłodszych  przygotowano liczne konkursy z nagrodami.

Impreza pod hasłem „Odkrywamy na nowo nasze tradycje – Święto Chleba” zorganizowane zostało w ramach konkursu Wielkopolskiej Odnowy Wsi „Nasza wieś naszą wspólną sprawą”. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, dlatego nie bez kozery w imprezie uczestniczyła radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anna Majda, która gratulowała organizatorom pomysłu i dobrze przygotowanego przedsięwzięcia.

Nie da się ukryć, że punktem kulminacyjnym imprezy, w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gmin Dobra i Kawęczyn, ale i oficjele z całego powiatu tureckiego była degustacja pyszności oraz wspólna integracja.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.