Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”, czyli konkurs językowy w ZSR

Wszyscy wiemy, jak ważny jest w dzisiejszych czasach są języki obce. Warto się ich uczyć, bowiem to właśnie dzięki nim można w przyszłości odnieść sukces zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Doskonale wiedzą o tym uczniowie z powiatu tureckiego. 

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Rolniczych odbył się konkurs językowy"Language Abenteuer in Kaczki Średnie". Miał on charakter innowacyjny, bowiem biorący w nim udział wychowankowie szkół z terenu powiatu tureckiego nie siedzieli w szkolnych ławkach, nie podnosili rąk do góry i nie rozwiązywali testów.


Dzisiejsze (8 listopada) wydarzenie było żywą lekcją języków obcych, która polegała głównie na emocjonującej zabawie. Uczniowie podzieleni zostali losowo na trzy drużyny- żółtą, niebieską i zieloną. Komunikowali się podczas zadań w językach angielskim i niemieckim.


Na początku każda grupa integrowała się poprzez zabawy przygotowane przez gospodarzy. Następnie wszyscy wyruszyli we wspólną przygodę z językami. Drużyny otrzymały mapę z instrukcją na podstawie której musiały odnaleźć 7 miejsc, gdzie czekały różne zadania. Tajemnicze osoby przypisywały punkty. Rzecz jasna nauczyciele podróżowali wraz z uczniami bawiąc się znakomicie.
Ostatecznie najlepsza okazała się grupa niebieska, jednak było to bez znaczenia, bowiem każdy uczestnik wykazał się znakomitą znajomością języków obcych, a nowatorska forma konkursu językowego, który odbywa się co roku sprawdziła się.


Nie obyło się bez nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Turku- jeden z dwóch organizatorów inicjatywy. Drugim byli gospodarze, czyli Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Konkurs Językowy Language Abenteuer in Kaczki Średnie
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.