Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Brudzew: W lesie sacalskim świętowano 99. rocznicę odzyskania niepodległości

99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Brudzew tradycyjnie świętowano  w lesie sacalskim. W uroczystym nastroju przypomniano ofiarność przodków, którzy walczyli o naszą wolność. 

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Koźminie. PO niej w lesie sacalskim odprawiona została msza św. polowa w intencji ojczyzny.

Następnie orkiestra OSP Brudzew odegrała hymn państwowy, a po nim miejscowe delegacje tuż przed obeliskiem upamiętniającym żołnierzy walczących w powstaniu styczniowym poległych w bitwie pod Krwonami w 1863 roku złożyły wiązanki kwiatów.

Wśród nich znalazły się m.in.: delegacja samorządu gminy Brudzew, Towarzystwa Przyjaciół Brudzewa, Zarządu Gminnego OSP, OSP w Brudzewie, Nadleśnictwa Turek, Szkoły Podstawowej w Koźminie i Galewie, Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Brudzewie, Przedszkola Gminnego, Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia Brudzewianki, Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich czy GOK „Wozownia” w Kolnicy.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt gminy Brudzew, Cezary Krasowski. Podsumowaniem oficjalnych uroczystości był koncert w wykonaniu orkiestry dętej, a po nim wszystkich zaproszono na grochówkę, którą serwowali druhowie z OSP w Brudzewie.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.