Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Turkowianie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości

Turkowianie obchodzili dzisiaj, tj.11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. O tym wydarzeniu, które dało Polsce wolność pamiętają wszyscy obywatele. Mieszkańcy naszego miasta uczestniczyli w mszy świętej w intencji ojczyzny, a pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty.

Turkowianie pamiętają o bohaterach, dzięki którym Polska stała się wolnym krajem. Z okazji 99.rocznicy odzyskania niepodległości o godzinie 10.00 w kościele NSPJ w Turku odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.


Uczestnicy uroczystości wspólnie udali się do parku miejskiego im.Żerminy Składkowskiej. Właśnie tam miały miejsce wystąpienia okolicznościowe oraz wręczenie odznaczeń dla osób zasłużonych dla naszego miasta. Głos zabrali również przybyli włodarze, którzy podczas swych wystąpień przypominali, jak ważna jest wolność i patriotyzm.


Przedstawiciele władz, instytucji oraz placówek złożyli kwiaty przed popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.