Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Malanów: Modlitwa, kwiaty i wspólne śpiewanie na 11 listopada

Dzisiaj, tj. 11 listopada mieszkańcy Malanowa i okolic obchodzili 99.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową uroczystość, na której pojawili się włodarze, przedstawiciele instytucji i placówek oraz goście z Ukrainy.

O godzinie 10.15 w kościele w Malanowie odbyła się msza święta za Ojczyznę. Obecni mieli okazję uczestniczyć w akademii zorganizowanej z okazji 99.rocznicy odzyskania niepodległości.


Następnie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz w Malanowie, gdzie pod tablicą upamiętniającą ofiary wojny złożone zostały kwiaty. Głos zabrał wójt gminy Sławomir Prentczyński, który zaznaczył jak ważny jest wolny kraj. Jak powiedział wiele o wartościach takich jak choćby patriotyzm mogą opowiedzieć przybyli do Malanowa mieszkańcy Ukrainy, którzy walczą o tak niedawno zdobytą wolność.


Po uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzonych przez zespoły Tradycja i Jarzębinki.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.