Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Rodzinne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tuliszkowie

Były akcenty patriotyczne, śpiewanie pieśni, stare fotografie i atrakcje dla dzieci. Właśnie tak uczczono dzisiaj, tj. 11 listopada w Tuliszkowie Narodowe Święto Niepodległości. W przygotowanych uroczystościach brali udział zarówno dzieci, jak i dorośli pamiętając o tym, jak ważna jest wolność kraju.

Mieszkańcy Tuliszkowa i okolic obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęli już wczoraj.

http://www.iturek.net/5167/tuliszkow-uczniowie-sp-rozpoczeli-obchody-nar...


Dzisiejszy dzień, tj. 11 listopada rozpoczął się na sportowo. O godzinie 14.00 odbył się Marsz z Niepodległą. Była to kolejna, patriotyczna edycja rajdu nordic walking w której udział wzięło wiele osób. Wśród jego uczestników wylosowano nagrody.


O godzinie 16.00 w Kościele Parafialnym wzięliśmy udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny, a niedługo później pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki włodarze oraz przedstawiciele instytucji złożyli wiązanki. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Powstańców Styczniowych, gdzie również przekazano kwiaty.


Dalsza część obchodów z okazji 11 listopada odbyła się w Hali Widowiskowo- Sportowej. Tam mieliśmy okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.


Tego dnia zorganizowano również I Tuliszkowski Festyn Fotograficzny z Niepodległą: Wystawa Tuliszkowskiej rodziny- nasze historie. Zaprezentowane fotografie budziły wiele emocji oraz przekazały wiele prawd mówiącej o mieszkańcach.


Dwie rodziny wzięły udział w Karaoke z Niepodległą. Komisja konkursowa postanowiła przyznać dwie, pierwsze nagrody dla rodziny Chorążewskich i rodziny Rosiaków.


Dla dzieci organizatorzy również przygotowali atrakcje, a wśród nich dmuchany plac zabaw. Dorośli mogli skosztować pysznej wojskowej grochówki.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Narodowe Święto Niepodległości w Tuliszkowie
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.