Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Maciej Marczewski: Szczyty arogancji burmistrza Antosika

Szanowni Państwo, ponad miesiąc temu na portalu  iTurek.net zamieściłem tekst, w którym poinformowałem Czytelników, że w związku z licznymi informacjami dotyczącymi spraw sądowych wytoczonych przeciwko burmistrzowi Antosikowi oraz spraw z jego powództwa, składam w tej sprawie interpelację. Z informacji tych wynikało, że Antosik jest chyba niedoścignionym mistrzem wśród samorządowców woj. Wielkopolskiego jeśli chodzi o ilość spraw sądowych których jest uczestnikiem. 

Zacząłem się zastanawiać, ile czasu musi on poświęcać na te sprawy, zamiast zajmować się rozwiązywaniem problemów miasta i mieszkańców. A tych jest ogrom. Wszyscy widzimy w  jaki marazm popada miasto, jak ograniczono ilość inwestycji i jak znikome kwoty z zewnątrz pozyskano do budżetu miasta.

W porównaniu z poprzednimi latami wygląda to wręcz tragicznie. Kompromitacją Antosika jest także to, jak zaprzepaścił szansę na budowę drogi Z-3 na Zdrojkach Prawych, która między innymi odciążyła by ruch przy cmentarzu.

Wszyscy, którzy byli w okresie Święta Zmarłych na grobach swoich bliskich widzieli, jak pomimo starań policji, kierujący i piesi przeżywali prawdziwą gehennę. Propaganda sukcesu i prężenie się na zdjęciach nie przysłonią smutnej rzeczywistości. Pozwólcie Państwo, że przypomnę treść złożonej przeze mnie interpelacji.
„Z informacji mediów wynika, że od początku kadencji przeciwko panu lub też z pana powództwa toczyło się lub toczy kilka spraw w sądach.

Proszę o informację jakie to były sprawy, czego dotyczyły i jakie zapadły wyroki czy postanowienia. Jakie sprawy dalej się toczą, czego dotyczą i na jakim są etapie. Kto pana reprezentował i reprezentuje w tych sprawach. Kto był lub jest pana pełnomocnikiem w tych sprawach.

Czy koszty związane z działaniami pełnomocników pokrywa pan z własnych środków pieniężnych, czy też w jakikolwiek sposób są one pokrywane z budżetu miasta. Jeśli także  z budżetu miasta, to w jakiej wysokości.

Czy budżet miasta poniósł kiedykolwiek, jakiekolwiek inne wydatki związane z toczącymi się sprawami sądowymi z pańskim udziałem”.

Po kilku tygodniach oczekiwania nadeszła odpowiedź Pana burmistrza. Oto jej treść:

„Pan Maciej Marczewski Radny Rady Miejskiej w Turku

W odpowiedzi na pismo Radnego z dnia 6 października 2017 roku pragnę zauważyć, że zgodnie z § 40 ust. 2 Statutu Gminy Miejskiej Turek interpelacje dotyczą spraw gminnej wspólnoty o zasadniczym charakterze. Informacje, których Pan oczekuje nie mieszczą się w zakresie wskazanym w Statucie. Informacje na temat toczących się czy zakończonych postępowań przed sądami powszechnymi, czy też administracyjnymi, przeciwko, czy też z powództwa mojego tj. Romualda Antosika, są moją prywatną sferą i zapewniam, że również finansowane są z moich własnych środków. Burmistrz Miasta Romuald Antosik.”

Według mojej opinii ta odpowiedź to szczyt arogancji, bezczelności i  ignorancji Antosika. Jak Państwo widzicie wg Antosika sprawy wytoczone przeciwko niemu, w których zapadły prawomocne wyroki uznające go za winnego naruszeń praw pracowniczych i wypłaty z budżetu miasta znacznych kwot odszkodowania, to takie tam drobiazgi nie mające żadnego znaczenia.

Tak, jak i inne sprawy, które przegrał z kretesem i w których reprezentował go prawnik Urzędu Miasta opłacany z naszych podatków. Gorzej, bo w jednym z postępowań reprezentował Antosika prawnik, który został skierowany przez niego do rady nadzorczej PGKiM i który z naszych podatków otrzymuje wynagrodzenie za zasiadanie w tej radzie w wysokości o jakiej wielu może tylko pomarzyć.

Skandalem jest też, że Antosik do tej pory nie zrozumiał iż jest osobą publiczną i jego prywatna sfera jest w znacznym stopniu ograniczona. Powinien wiedzieć, że pełniąc funkcję burmistrza podlega znacznie ostrzejszej kontroli społecznej i ocenie niż przeciętny obywatel.

Po trzech latach sprawowania funkcji burmistrza i kilku latach pracy w samorządzie powinno to do Antosika dotrzeć. Jak widać nie dotarło.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.