Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Tradycyjne prezenty na chrzciny – gotowa lista pomysłów

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nie da się zaprzeczyć, że to uroczystość niezwykle istotna dla całej najbliższej rodziny osoby chrzczonej. Jednym z największych problemów jest dobór odpowiedniego prezentu. Nadal najpopularniejszym rozwiązanie jest wręczanie określanej sumy pieniędzy. Trudno jest w takim przypadku mówić o upominku, który będzie stanowił pamiątkę na całe życie. Z pewnością prezent na chrzest to wyjątkowy podarek, który ma symbolizować niezwykle ważny, symboliczny moment. Oczywiście wybór prezentu może stanowić nie lada wyzwanie. Poniżej prezentujemy kilka klasycznych rozwiązań.

 

Pamiątkowy i wyjątkowy medalik

Z pewnością trudno jest wyobrazić sobie bardziej wyjątkowy pomysł na prezent na chrzest jak medalik. To niejako podarunek tradycyjny, który najlepiej oddaje klimat uroczystości.

W niektórych rodzinach przyjęte jest, że dziecko powinno posiadać medalik z okazji chrztu. Należy również zauważyć, że to tradycyjne rozwiązanie – po każdym nabożeństwie, podczas którego chrzczone są dzieci, ksiądz święci łańcuszki. Warto jednak pamiętać o tym, że przywilej zakupu medaliku najczęściej jest  często zarezerwowany dla najbliższej rodziny chrzczonego – rodziców, dziadków i rodziców chrzestnych.

Pozostałe osoby najczęściej kupują inne upominki. Tutaj jednak również warto jest zastanowić się nad zakupem przedmiotu, który będzie niezwykłą pamiątką. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup biżuterii. Mogą to być kolczyki, bransoletki, łańcuszki, różnego rodzaju zawieszki. Należy jednak pamiętać o tym, że najlepiej jest kupować biżuterię wykonaną ze złota lub srebra. Przede wszystkim dlatego, że jest to również idealna inwestycja.

Sam rodzaj zakupionej biżuterii nie odgrywa tak dużej roli. Większy wybór jest przy wyborze prezentu dla dziewczynki. W przypadku chłopca możliwości są bardziej ograniczone. 

Wyjątkowy, bo spersonalizowany prezent na chrzest

Czym jest spersonalizowany prezent na chrzest ? To upominek niezwykle osobisty, indywidualny, prosto od serca. Najczęściej jest to medalik lub inna biżuteria, na której wygrawerowany jest dany napis. Może to być medalik, bransoletka, zawieszka, łańcuszek.

Najważniejszy jest jednak dobór odpowiedniego napisu. Wśród najpopularniejszych pomysłów należy wskazać imię, datę chrztu, motto, inicjały. Można również wygrawerować symbol – nieskończoności, serce, symbole religijne. Nie da się zaprzeczyć, że grawerowana biżuteria jest to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakie można otrzymać. W końcu będzie stanowić wyjątkową pamiątkę, symboliczną.

Gdzie nabyć biżuterię grawerowaną?

W internecie np. w sklepie ModernSilver, który  posiada w swojej ofercie szeroki wybór medalików oraz innej biżuterii. Na zakupionej biżuterii istnieje możliwość wykonania wybranego grawera.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.