Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
11 listopada – Święto Niepodległości w SP 1 w Turku

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 (budynek przy ul. 3 Maja) odbył się apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem specjalnym była pani Halina Łukaszewska – przyjaciel naszej szkoły. Apel przygotowali uczniowie klas IVb i IVd pod  okiem nauczycielek p. Bożeny Mielczarek i p. Małgorzaty Pakuły. Pieśni patriotyczne przygotowała p. Izabela Ochota, oprawa plastyczna p.Grażyna Sujewicz.

Po krótkim powitaniu gości i odśpiewaniu hymnu państwowego czwartoklasiści recytując, opowiadając i śpiewając przypomnieli najważniejsze dla naszego kraju wydarzenia historyczne począwszy od pierwszego rozbioru Polski aż po odzyskanie niepodległości.
Na scenie nie zabrakło ważnych postaci historycznych, takich jak Józef Piłsudski, którzy walczyli o niepodległość kraju. Pojawili się także najwybitniejsi Polacy żyjący w tych trudnych czasach: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin. 
Majestatyczne ubrania przeniosły nas w czasie, sugestywne recytacje zapierały dech w piersiach, a pięknie wykonane piosenki sprawiły, że niektórym łezka w oku się zakręciła. .

Apel miał uświadomić uczniom, jak ważnym i upragnionym przez naszych przodków wydarzeniem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Ta żywa lekcja historii nie tylko przybliżyła uczniom sylwetkę Józefa Piłsudskiego, ale także pokazała, że o niepodległość kraju dbać powinni wszyscy Polacy – dziś i w przyszłości.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.