Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Brudzew: Uczniowie z SP w Galewie uczcili 11 listopada

11 listopada – tę ważną datę w historii Polski – uczcili uczniowie Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach.  Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowały dzieci z klas II i III wraz  z wychowawcami.
 

Godny strój, przypięte kotyliony, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą i  zaangażowaniem to współczesny wyraz patriotyzmu oraz okazanie szacunku dla historii i dziejów naszego narodu. Podczas akademii podkreślano,  iż patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. My, Polacy, troskę o losy ojczyzny mamy szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest  uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy,  dbanie o poprawność języka ojczystego, zarówno w mowie, jak i piśmie, troska o dobro rodziny, a także szacunek dla narodowej tradycji. Apel poświęcony tematyce miłości do ojczyzny zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.