Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
W jedności siła - czyli mieszkańcy Turku walczą o ekrany akustyczne

Już po raz kolejny mieszkańcy Turku zebrali się, by wspólnie przedyskutować dalsze możliwości dotyczące budowy ekranów przy al. Jana Pawła II. Hałas w mieszkaniach i domach nie tylko utrudnia życie, ale również nie jest dobry dla zdrowia. Wszystkie możliwości zostały już wykorzystane. Pozostało jedynie wkroczyć na drogę sądową.

Spotkanie w sprawie budowy ekranów tłumiących hałas zorganizowała radna miejska Elżbieta Niespodziańska. Przybyli na spotkanie mieszkańcy ulicy Spółdzielców, osiedla Młodych oraz domków jednorodzinnych mieszczących się przy al. Jana Pawła II spotkali się 25 listopada, aby wspólnie przeanalizować możliwości na poprawę obecnej sytuacji.


O problemie mieszkańców Turku pisaliśmy już wcześniej:
http://www.iturek.net/3043/nie-chca-zyc-w-kotle-akustycznym-zapowiadaja-...


Na sobotnim spotkaniu pojawili się między innymi prezes Stowarzyszenia „Rozwój” Grażyna Rosiak, prezes Stowarzyszenia Wirkopernik Łukasz Belter.


Inicjatorka spotkania Elżbieta Niespodziańska po krótce przedstawiła problem. Jak powiedziała pisma wciąż są wysyłane, jednak odpowiedzi są negatywne.


-Ponieważ nasze pisma nie mają odzewu jedynie pozostaje nam decyzja o złożenie sprawy do sądu- informuje radna.


Środki w budżecie samorządu wielkopolskiego na budowę ekranów nie zostały zabezpieczone. Z dyskusji wynika, że jedyna możliwość to udać się do mecenasa i zbiorowo złożyć pozew.


Łukasz Belter przedstawił obecnym przykłady walki mieszkańców z obecnym systemem, kruczki prawne, którymi posługują się rządzący, aby ekranów nie budować i możliwości, które mają osoby zamieszkujące tereny zagrożone hałasem. Aby żyło się lepiej należy zmienić prawo dzięki inicjatywie obywatelskiej. Konieczne jest zebranie 100 tysięcy podpisów by miała ona sens.


Ostatecznie przedstawiciele poszczególnych rejonów, gdzie ekranów akustycznych brak wraz z radną Elżbietą Niespodziańską skierują swój problem kancelarii prawnej, aby rozważyć dalsze kroki w postępowaniu i skierowanemu w stronę Urzędu Wojewódzkiego.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.