Pilne
II Ogólnopolski Ekstremalny Bieg Pogoń Kaczora- 24.05.18 w Kaczkach Średnich
„Stop AIDS” w MDK

Po raz kolejny Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zorganizowała w Miejskim Domu Kultury w Turku wydarzenie ph. „Stop AIDS”. Ma ono za zadanie pokazać młodzieży jak świadomie decydować o swoim życiu.

Już od 1988 roku w pierwszy dzień grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Prowadzone są wtedy lekcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Jest to także doskonała okazja, aby zjednoczyć się w walce i okazać wsparcie chorym.

W ramach obchodów odbył się finał konkursu na film pt. „Krótka historia o HIV”, konkursu plastycznego „Bądźmy zdrowi” oraz konkursu profilaktycznego „Turek lab – żyj, nie ulega, walcz”.

Nie obyło się także bez prelekcji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego „Mam czas rozmawiać”.

Niestety liczba zakażeń HIV w Polsce cały czas rośnie. Według Państwowego Zakładu Higieny od 1985 roku wykryto w Polsce aż 22 038 zakażeń HIV, lecz wiele innych osób nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby. Odnotowano również 3 506 zachorowań na AIDS z czego 1 374 zmarło.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.