Pilne
II Ogólnopolski Ekstremalny Bieg Pogoń Kaczora- 24.05.18 w Kaczkach Średnich
Wolontariusze z ILO zbierali dary w akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja”

Już po raz kolejny w Turku ruszyła akcja „Pogotowie Świętego Mikołaja”. W miniony weekend 120 wolontariuszek i wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku zbierało żywność dla potrzebujących rodzin z terenu naszego miasta.

Zbiórka odbywała się w marketach na terenie Turku, a wolontariuszki i wolontariusze zachęcali klientów do zakupu głównie żywności. Każdy otrzymał ulotkę informacyjną o akcji i prowadzonych działaniach. W ciągu trzech dni udało się zebrać 2483 kg żywności. 

Produkty zostaną rozdzielone w paczki, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do rodzin wyznaczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Zbigniew Ryczyński, który akcję zorganizował przy współpracy z Konińskim Bankiem Żywności.

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przychylność, pomoc i hojność, a młodzieży za pracę i wytrwałość – powiedział Zbigniew Ryczyński – Podziękowania kierujemy także dla placówek handlowych, które zgodziły się na przeprowadzenie akcji: sieci Biedronka, Kaufland, Lidl, Inter Marche, Netto, Tesco, PSS Społem oraz sklepom Ogrodowczyk.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.