Pilne
II Ogólnopolski Ekstremalny Bieg Pogoń Kaczora- 24.05.18 w Kaczkach Średnich
Czy obok parku Tura będzie myjnia? Radny Aniołczyk i mieszkańcy Wyzwolenia są przeciwni

Jeden z lokalnych przedsiębiorców od dłuższego czasu planuje budowę myjni samochodowej, która mieścić się ma na Osiedlu Wyzwolenia. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy, w imieniu których występuje radny miejski Maciej Aniołczyk. Jak poinformował, mimo sprzeciwu społecznego i braku pozwolenia na budowę – inwestycja ruszyła.

Sprawę, która już od dawna spędza sen z powiek mieszkańców Osiedla Wyzwolenia nakreślił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku radny Maciej Aniołczyk. Dotyczy ona budowy myjni samochodowej, której kategorycznie sprzeciwiają się mieszkańcy. Temat podjęty był przez naszą redakcję już wcześniej.

http://www.iturek.net/4474/protest-przeciw-budowie-myjni-obok-parku-tura

Radny Aniołczyk podczas sesji przedstawił sytuację i jednocześnie poprosił burmistrza Romualda Antosika o pomoc. Mowa o spełnieniu prośby mieszkańców i wyrażenie negatywnej opinii na temat przedsięwzięcia.

-Swego czasu do powiatu zostało złożenie pozwolenia o budowę myjni samochodowej. Były między innymi zbierane podpisy, był jakiś artykuł na portalach internetowych. Sprawa wyglądała tak, że te podpisy zostały złożone z tego co pamiętam burmistrz wydał jakby negatywną opinię opierając się również na tych opiniach mieszkańców, pismach do powiatu. Myśleliśmy, że ta sprawa toczy się jakimś swoim życiem. Okazało się, że ona nabrała nowego charakteru – mówił Aniołczyk.

Jak powiedział, przedsiębiorca wycofał prośbę o pozwolenie na budowę i złożył nową, rozszerzając zakres przedsięwzięcia i planując również budowę punktu diagnostycznego dla aut.

- Zostało złożone zawiadomienie do powiatu o tym, że tam rozpoczęte zostały jakieś prace budowlane i to nie jest żadna ciekawostka, bo tam chodzą tysiące ludzi między innymi ja. Tam rzeczywiście było widać, że od kilku tygodni się toczyły ewidentnie prace budowlane. Są rozlane już fundamenty. A więc wpłynęło na ten temat zawiadomienie do powiatu. Był między innymi przedsiębiorca, który planuje tam coś budować. Okazało się, że przed kilkoma dniami te fundamenty zostały zasypane piaskiem i przedsiębiorca stwierdził, że tam nic się nie dzieje, nic nie było budowane.  W jakim kierunku to dalej pójdzie? - pytał Aniołczyk  - Jeśli rzeczywiście się okaże, że ten przedsiębiorca rozpoczął prace budowlane bez pozwolenia na budowę, nie wyobrażam sobie, by starosta turecki w tej chwili wydał na nią pozwolenie. Tym bardziej, że rzeczywiście naprawdę większość mieszkańców tak uważa. Takie jest moje zdanie, bo rozmawiam z mieszkańcami i sam tam mieszkam.

Sprawa w chwili obecnej jest w toku. Mieszkańcy na czele z radnym Maciejem Aniołczykiem walczą o spokój na Osiedlu Wyzwolenia. To że tereny są w posiadaniu prywatnego właściciela, który teoretycznie może zrobić wszystko to jedno, drugie to prośby i wola mieszkańców.

Od jednego z nich otrzymaliśmy również zdjęcia z budowy, która ma miejsce koło Parku Tura.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.