Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
PTTK Turek na 64 Wielkopolskim Zlocie Przodowników Turystyki Pieszej

Za nami 64 Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej.Organizatorami był Oddział PTTK w Turku oraz Oddział Środowiskowy PTTK Poznań - Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka. 

Przodownicy turystyki pieszej przybyli do miejscowości Wyszyna, gdzie zobaczyli kościół pw. Narodzenia NMP oraz basztę i pozostałości zamku. Następnie udali się na zwiedzanie polskich schronów bojowych należących do linii obronnej „Przedmoście Koło”. Kolejnym punktem był pobyt w Izbie Edukacyjnej Zdrojki, należącej do Nadleśnictwa Turek, gdzie czekała gorąca kawa i pyszne ciasto.

Uczestnicy zlotu przejechali do Turku aby zwiedzić kościół ewangelicko – augsburski, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz kościół pw. NSPJ. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy przeszli do hostelu „Barbórka” na kolację. Tam również odbyła się narada Wielkopolskiej Komisji Turystyki Pieszej.

Drugi dzień rozpoczęto od zwiedzania kościoła św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu oraz pałacu, w którym obecnie mieści się Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Po zrobieniu wspólnej fotografii uczestnicy zlotu przejechali autokarem do Koła. Tam obejrzeli kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – kolska fara, kościół pw. Nawiedzenia NMP i klasztor Ojców Bernardynów.

Ostatnim punktem zwiedzania był zamek warowny w zakolu Warty. Zlot zakończył się wspólnym obiadem w zajeździe Złotogórskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zlotu i zapraszamy do zwiedzania naszego regionu.


źródło: www.turek.pttk.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor Naczelna
Marta Jachimowska
tel.: 509 065 698
mjachimowska@iturek.net
Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2017 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.