Pilne
II Ogólnopolski Ekstremalny Bieg Pogoń Kaczora- 24.05.18 w Kaczkach Średnich
Trudny temat deinstytucjonalizacji, czyli konferencja poświęcona rozwojowi pieczy zastępczej

Dzisiaj, tj. 5 grudnia w Starostwie Powiatowym w Turku odbyła się konferencja poświęcona rozwojowi pieczy zastępczej na terenie powiatu tureckiego, a w szczególności wspólnemu wypracowaniu rekomendacji w obszarze jej deinstytucjonalizacji. Temat niebywale trudny, dlatego każda podjęta w tym zakresie inicjatywa jest niezwykle ważna, by móc lepiej go zrozumieć.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele władz, rodziny zastępcze, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i wszystkie zainteresowane tematem osoby.


Obecni mieli okazję wysłuchać wykładu poprowadzonego przez Anetę Stefańczyk z Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych i Europejskich WiseEuropa, a następnie wzięli udział w części praktycznej.


Temat którego dotyczyła konferencja to deinstytucjonalizacja. A co to takiego? Jest to idea opierająca się na założeniu, że sztywne wymogi organizacyjne opieki instytucjonalnej skutkują ograniczonym kontaktem bądź całkowitym jego brakiem z ludźmi spoza zakładu, nieuwzględnianiem osobistych preferencji lub potrzeb pensjonariuszy, brakiem wpływu na decyzję w zakresie funkcjonowania w ramach instytucji, w tym na te dotyczące wspólnego mieszkania z innymi osobami, większym ryzykiem przemocy i nadużyć oraz niezadowalającymi rezultatami dla odbiorców wsparcia.


Należy nadmienić, że to właśnie powiat turecki został wytypowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej do wzięcia udziału w projekcie. Realizowany jest on przez Warszawski Instytut Sstudiów Ekonomicznych i WiseEuropa w partnerstwie z Fundacją Przyjaciółka i Koalicją na Rzecz Rodzinnej Pieczy Zastępczej.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.