Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
Związkowcy z elektrowni "Adamów" apelują do Solorza o godne traktowanie pracowników

Związki zawodowe ZE PAK przesłały apel wystosowany w formie listu otwartego do właścicela spółki Zygmunta Solorza- Żaka. Poniżej jego treść. 

W imieniu pracownikow kończącej z początkiem 2018 roku pracy Elektrowni Adamów w Turku wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin S.A. apelujemy do Pana o godne podziękowanie za wieloletnią pracę pracownikom w/ w elektrowni.

Decyzja o napisaniu do Pana listu otwartego świadczy o tym, że nasze wielomiesięczne negocjacje z zarzqdem ZE PAK S.A. pozostają bez osicjgnięcia porozumienia.
Negocjacje w sprawie zwolnień grupowych prowadzone przez Związki Zawodowe z Zarządem ZE PAK S.A. były tylko pozornymi negocjacjami, ponieważ na stole negocjacyjnym leżal Kodeks Pracy i nic ponadto.

Pracownicy zasłużyli na godne odprawy pieniężne przewyższające unormowania ustawowe, ponieważ pooświęcali swoje życie i zdrowie, pracując dla ZE PAK S.A. i Kraju.
Wypracowane zyski w obecnym roku, jak i w poprzednich latach z całą pewnością pozwalają na godne wynagrodzenie ich wieloletniej ciężkiej pracy.

Oczekujemy zainteresowania się problemem, ponieważ wiemy, że potrafi Pan godnie i właściwie podziękować za wkład pracy tak, jak to było chociażby w przypadku podziękowania za pracę członkom Rady Nadzorczej ZE PAK S.A. wybranym przez pracowników, czy odchodzącym członkom Zarządów.

Władysław Sękowski

Krzysztof Majda

Eugeniusz Królikowki

Piotr Rybiński

Ryszrad Piesecki

Grzegorz Rauchfleisch

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.