Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Andrzej Styczyński: Powtórka z historii

Jarosław Kaczyński a za nim wszyscy posłowie PiS-u i przedstawiciele rządu zgodnie twierdzą, że rasistowskie i faszystowskie ekscesy podczas demonstracji  11 listopada w Warszawie oraz ostatnio w Katowicach, gdzie działacze ONR wieszali na szubienicach portrety polskich europosłów,  to tylko „margines marginesów” i  nic nie znaczące ekscesy mieszczące się w ramach wolności wypowiedzi. 

W żadnym z tych przypadków, obecna na miejscu policja, nie reagowała a prokuratura podejmowała działania dopiero po kilku dniach i to dopiero wtedy, gdy wokół sprawy robił się szum medialny w kraju za granicą. Jednak nie ma się co łudzić,  żadnych stanowczych działań prokuratury i surowych kar dla rasistowskich  wybryków nie będzie. Wręcz przeciwnie, założę się o roczną kilometrówkę posła Bartosika, że takich ekscesów będzie coraz więcej a ich agresywność będzie rosła.

Wiem to na podstawie tego co działo się w Niemczech w latach 30-tych oraz na podstawie zachowań prominentnych działaczy PiS-u.

„Wczoraj i dziś słońce pięknie świeci, więc zaczynam się rozweselać. Nadto poczciwy Hitler pracuje nad umontowaniem mojego dobrego humoru”  - tak pisał w 1933 r. w liście do swojego przyjaciela Roman Dmowski, lider polskiej nacjonalistycznej prawicy. Ten sam Roman Dmowski, który jest dzisiejszym idolem Młodzieży Wszechpolskiej – oficjalnego organizatora tegorocznej demonstracji  11 listopada w Warszawie i przy pomniku którego w zeszłym roku Jarosław Kaczyński uroczyście składał kwiaty i przyjmował honory jako naczelnik państwa.

Na manifestacjach 11 listopada w Warszawie i Wrocławiu widać było liczne flagi ONR-u (Obóz Narodowo-Radykalny).

Warto wiedzieć, że ONR to powstała w 1934 r. skrajne nacjonalistyczna , antysemicka i terrorystyczna  organizacja która w przedwojennej Polsce przeprowadziła serię napadów, podpaleń i zamachów bombowych.

W lutym 1936 r. niedaleko Turku, w powiecie konińskim doszło do krwawej trzydniowej bitwy ONR-rowców z policją, w której zginęło 8 osób.

1 maja 1937 r. członkowie ONR ostrzelali z rewolwerów  pochód partii socjalistycznej, zabijając 6-letnią dziewczynkę i raniąc kilka innych osób. Dzień wcześniej wrzucili bombę do lokalu jednej z gazet.

Na uczelniach wyższych ONR atakowało studentów pochodzenia żydowskiego. Używano pałek, żyletek i gazów łzawiących.

„Nie przejmuj się widokiem krwi- bij, bij zawsze i wszędzie, bij tym, co ci pod rękę wpadnie, bij czym najlepiej się bije” – nawoływano w ulotce propagandowej ONR.

Z powodu siania nienawiści rasowej i politycznej, używania broni i prowokowania zamieszek już przed wojną ONR został zdelegalizowany.  Dziś odżył, a jego flagi często widoczne są na oficjalnych uroczystościach z udziałem przedstawicieli PiS-u.

         Andrzej Styczyński
         NOWOCZESNA Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.