Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
Mikołajki Turkowskiego Klubu Karate

W dniu 2 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Turku, Turkowski Klub Karate zorganizował dla swoich młodszych członków coroczne Mikołajki.
W imprezie sportowo-rekreacyjnej wzięło udział około 160 dzieci z Turku, Brudzewa, Kłodawy, Rychwała, Grodźca, Mycielina, Dąbia, Przedcza, Grabowa, a także z niedawno powstałych grup w Cisewie i Boleszczynie. W imprezie, jak zawsze, bardzo aktywnie uczestniczyła spora grupa rodziców.
 

Impreza rozpoczęła się rozgrzewką i krótkim treningiem Oyama Karate, które poprowadzili sensei Włodzimierz Rygiert i Paweł Wasiak. Po treningu nadszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez instruktorów oraz rodziców. Uczestnicy zostali podzieleni na dziesięć drużyn, w których rywalizowali o zwycięstwo. Walczyli zarówno o dominację w zabawach sprawnościowych, takich jak wyścigi w rzędach z licznymi przeszkodami, jak i intelektualnych, które wymagały od nich znajomości pojęć związanych zarówno ze Św. Mikołajem, Świętami Bożego Narodzenia, polskimi przysłowiami, jak również z Oyama Karate i Turkowskim Klubem Karate. Oprócz tego karatecy musieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas śpiewania kolęd. W tym roku po raz pierwszy najmłodsi przedstawiciele każdej z grup, ubrani w kaski, stoczyli walki na makarony. Za każdą z konkurencji grupy zamiast punktów otrzymywały cukierki, które, po zakończeniu zostały rozdzielone pomiędzy członków poszczególnych grup. Po zakończeniu zmagań do dzieci przybył Święty Mikołaj. Po wspólnej fotografii, nadszedł czas na poczęstunek pysznym tortem, specjalnie przygotowanym na tę okazję, a następnie Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci drobnymi upominkami, które wywołały wiele radości.


Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego zarówno dla dzieci jak i dorosłych spędzenia sobotniego popołudnia.


Należy podkreślić zaangażowanie rodziców i starszych członków naszego Klubu w organizację i realizację całej imprezy, bez pomocy których nie miałaby ona tak radosnej i pozytywnej atmosfery.


Dziękujemy Państwu Agnieszce i Waldemarowi Józefiakom oraz Aleksandrze i Dariuszowi Kałużnym, którzy wspólni z Turkowskim Klubem Karate ufundowali pyszny mikołajkowy tort.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.