Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Nowe stroje meczowe seniorów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Rok 2018 został ogłoszony rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin. 

Obchodząc 100 rocznicę oddajemy hołd pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość – obrońcom Konstytucji 3 maja, żołnierzom Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstań narodowych, legionistom polskim i wszystkim walczącym w I wojnie światowej oraz w latach 1918-1921: obrońcom Lwowa, żołnierzom Powstania Wielkopolskiego i Powstań Śląskich oraz bohaterom wojny polsko-bolszewickiej. 

Mamy nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego – Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny jubileusz w jedności i pojednaniu.

Także Miejsko - Gminny Klub Sportowy „Tur 1921” Turek pragnie uczcić rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym celu, przy wsparciu sponsorów, zamówione zostały stroje w barwach narodowych, biało - czerwonych, z napisem 100 lat Niepodległości. Mimo, iż barwy naszego Klubu to żółto – zielono - czarne, to w roku 2018 nasi seniorzy będą występować w barwach narodowych. Powyższe stroje będą wykorzystywane przez Klub tylko w tym roku, z racji jubileuszu.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.