Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Wiosna z niemieckim” zawitała do I Liceum Ogólnokształcącego w Turku

Wielojęzyczność w dzisiejszych czasach to podstawa. W powiecie tureckim kładzie się nacisk na wykształcenie właśnie w tym kierunku. Zarówno maluchy, jak i młodzież biorą udział w wielu inicjatywach, które promują między innymi język niemiecki. Dzisiaj, tj. 23 kwietnia „Wiosna z niemieckim” zawitała do Liceum Ogólnokształcącego w Turku. 

Pierwsze z cyklu wydarzeń „Wiosna z niemieckim w Powiecie Tureckim – Keine Panik – Deutsch kann man lernen” miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4, o czym pisaliśmy tutaj:
http://www.iturek.net/6591/wiosna-z-niemieckim-zawitala-do-szkoly-podsta...

Kolejną inicjatywę podjęto w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie działo się wiele. Gości powitał starosta turecki Mariusz Seńko.

-W ostatnich latach powiat turecki stawia na nowoczesne technologie, edukację, wielojęzyczność. Zaczynamy od najmłodszych, czyli pierwszych klas szkoły podstawowej. Żeby to się udało ostatni czas poświęciliśmy na przygotowanie wielu działań, które mogłyby pozwolić na rozwijanie się języków na terenie naszego powiatu- mówił starosta.

Jednym z głównych punktów spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Turku Danutą Szczepanik, a pochodzącym z Władysławowa absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Turku prof. UAM dr hab. Januszem Taborkiem.

Na samym początku obecni w auli mieli okazję zobaczyć skrót najciekawszych wydarzeń związanych z promocją języka niemieckiego w powiecie tureckim. Ostatni rok z całą pewnością był bogaty w rożnego rodzaju przedsięwzięcia. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu projektach, również tych międzynarodowych, a nauczyciele rozwijać swoje kompetencje.

Podczas dzisiejszego wydarzenia uczniowie rozpoczęli pierwszy konkurs, którego uczestnikami są klasy siódme szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Przez kilka ostatnich tygodni uczniowie przygotowywali filmy, których hasłem przewodnim było „Um mich herum”. Zadaniem wychowanków szkół było przedstawienie siebie, swoich kolegów oraz pokazanie szkoły. Spośród wszystkich prac obecni w auli uczniowie oraz zaproszeni goście wyłonili trzy najciekawsze filmu. Zwycięzcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Drugie miejsce zajęli wychowankowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, trzecie natomiast Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

W drugiej części spotkania odbył się konkurs muzyczny. Uczniowie szkół średnich zaprezentowali utwory w języku niemieckim, publiczność natomiast wybrała najlepsze interpretacje. Najlepsza w tej konkurencji była Kinga Augustyniak. Drugie miejsce zdobyła Julia Bocian, a trzecie Adrian Przybyła i Patrycja Cichocka.

Należy nadmienić, że organizatorkami wydarzenia były germanistki Aneta Seńko i Agata Dobrowolska.

Kolejne wydarzenie z cyklu „Wiosna z niemieckim w Powiecie Tureckim” odbędzie się 26 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Grzymiszewie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja