Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Tuliszków: Radni skargę Mirosławy Puszcz- Majdy uznali za bezzasadną. Nauczycielka broni swoich racji

9 głosami „za”, przy 1- „przeciwnym” i 3- „wstrzymujących się” Rada Miejska w Tuliszkowie uznała za bezzasadną skargę na działalność burmistrza dotyczącą nieprawidłowości w postępowaniu konkursowym na stanowisko dyrektora ZS im. Powstańców 1863r. w Tuliszkowie, a złożoną przez Mirosławę Puszcz – Majdę. 

Zanim jednak doszło do głosowania w sali sesyjnej rozgorzała dyskusja związana oczywiście z konkursem.

Na początku przewodniczący Rady odczytał treść obszernej skargi złożonej do Ministerstwa Edukacji przez Mirosławę Puszcz- Majdę. W piśmie tym nauczycielka zarzuca organowi prowadzącemu czyli burmistrzowi szereg wątpliwości, co to jasności i transparentności przeprowadzonej procedury konkursowej, prosząc o interwencję organ najwyższy.

Ministerstwo nie chcąc brać jednak odpowiedzialności za sprawy lokalne, decyzję scedowało na Radę Miejską. W odpowiedzi radni wypracowali swoje stanowisko, będące negacją zarzutów stawianych przez nauczycielkę trzykrotnie przystępującą do konkursu na dyrektora tuliszkowskiej placówki. Na tej podstawie powstał projekt uchwały, który został poddany dyskusji.

Na obrady sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie, która obyła się 18 sierpnia przyszła autorka skargi. W swoim przemówieniu nie tylko wyraziła szereg obaw dotyczących konkursu, pracy przewodniczącej konkursu,  jak również przedstawiła własne stanowisko na ten temat, dementując wszelkie plotki i pomówienia.

Dłużni w przedstawieniu swoich opinii nie pozostali ani przewodnicząca komisji, a zarazem radna miejska  Elżbieta Krzepmek, ani sam burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski. Szerzej o tym, jak przebiegała dyskusja podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie w audycji radiowej.

Zapraszamy.

http://www.aleradio24.pl/


Audycja w piątek, 19 sierpnia o godz. 8.00, 12.00, 16.00 i 20.00.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Tuliszków: Radni skargę Mirosławy Puszcz- Majdy uznali za bezzasadną. Nauczycielka broni swoich racji
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.