Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Powiat turecki otrzyma 2 mln 347 tys.zł dofinansowania na drogi

Podczas dzisiejszej tj. 12 czerwca konferencji prasowej poseł Ryszard Bartosik poinformował, że dofinansowanie na drogi powiatu tureckiego wyniesie łącznie 2 mln 347 tys.zł. Na pieniądze mogą liczyć gmina Dobra i Władysławów. Oprócz tego środki pieniężne przeznaczone zostaną na przebudowę ul.Dąbrowskiego oraz tak zwanego „Lego Ronda”.

Jak poinformował poseł Ryszard Bartosik dofinansowanie dróg w powiecie tureckim wyniesie łącznie 2 mln 347 tys.zł, co stanowi około 60% całości inwestycji.

Na pieniądze liczyć mogą gmina Dobra, gdzie przekazany zostanie 1 mln 381, 471 tys.zł oraz gmina Władysławów- 1 mln 566,331 tys. zł. Środki finansowe przeznaczone będą również na przebudowę ul.Dąbrowskiego, gdzie całość inwestycji to 643 tys. 416 zł oraz rondo na skrzyżowaniu ulic Dobrskiej, Uniejowskiej i Placu Sienkiewicza.

Łącznie premier Mateusz Morawiecki przeznaczył 500 mln zł na drogi lokalne z czego województwo wielkopolskie otrzyma 47 mln zł.

-Uważam, że kwota jest przyzwoita, przy czym jest to tylko początek tego programu, bo w dniu wczorajszym premier Mateusz Morawiecki zapowiedział już nowy duży program na przebudowę dróg lokalnych, który będzie funkcjonował od roku 2019, a jesienią tego roku będzie można już składać wnioski. Ten obecny program jest wstępną propozycją, a ten duży będzie funkcjonował później- informuje Ryszard Bartosik.

Poseł przypomniał również, że już niebawem rusza program wspierający dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole.

Poseł dodał, że niedawno przeznaczono 1 mln 600 tys. zł na turkowski szpital, pojawiły się również pieniądze na przebudowę warsztatu w Kaczkach Średnich czy drogę Obrzębin – Piętno. Wszystkie środki pochodziły z funduszy państwowych.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.