Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Były dyrektor ZSR Sławomir Kosobudzki nie będzie uczył w Kaczkach Średnich. Dlaczego?

Były dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich nie będzie już dłużej zasilał szeregów kadry pedagogicznej. O przyczyny zwolnienia z pracy Sławomira Kosobudzkiego spytał Marek Kubiak podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego.

Podczas dzisiejszej tj.22 czerwca sesji Rady Powiatu Tureckiego o przyczyny zwolnienia z pracy byłego dyrektora Sławomira Kosobudzkiego zapytał zastępca przewodniczącego Marek Kubiak.
Głos w sprawie zajął obecny dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie Krzysztof Świerk.

-Zgodnie z przepisami oświatowymi dyrektor szkoły w miesiącu kwietniu musi wykonać projekt przy organizacji pracy na nowy rok szkolny. Taki arkusz został przedłożony do starostwa, konsultowany. Dyrektora szkoły obowiązują przepisy ogólnopolskie. Obowiązują one również wszystkich pracowników pedagogicznych. Nie ma przypadków, co do jakichkolwiek wyjątków odnośnie nauczycieli. Ja jestem zobligowany pewnymi przepisami co do terminowości oraz prowadzenia tak zwanego ruchu kadrowego w miesiącu maju. Do końca maja jestem zobligowany do zakończenia tego ruchu kadrowego- tłumaczy Krzysztof Świerk.

Jak poinformował obecny dyrektor zwolnienie pełnoetatowego nauczyciela było spowodowane niewyrażeniem przez niego zgody na zaproponowane warunki zatrudnienia. Dodał również, że robi wszystko ze swojej strony, by szkoła mogła się rozwijać i iść w dobrym kierunku.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja