Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Marczewski przeciwny „bohaterstwu” Groźnego. Dobra złym miejscem obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej?

12 lipca w Dobrej odbędą się obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wątpliwości, co do miejsca w którym będzie miała miejsce uroczystość wyraził Marian Mirosław Marczewski. Jak powiedział radny właśnie tam najbardziej hołduje się Groźnego, który rabował, kradł i znęcał się nad ludźmi. 

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej rozpocznie się 12 lipca o godzinie 18.00. Wówczas odbędzie się msza święta w kościele pw.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po wystąpieniach okolicznościowych nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem Św.Jana Pawła II.

Wątpliwości dotyczące wydarzenia wyraził Marian Mirosław Marczewski podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego, która odbyła się 9 lipca.

-Wszyscy otrzymaliśmy zaproszenie na obchody Dni Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, które odbędą się 12 lipca w Dobrej. Tam co roku są obchodzone Dni Żołnierzy Wyklętych. Jednym z tych żołnierzy jest Groźny, który wyrasta tu do rangi symbolu. Dobrze byłoby Panie Starostwo, gdyby Pan jako ludowiec z krwi i kości w trakcie obchodów tego święta wspomniał o męczeństwie wsi polskiej i „bohaterze”, który rabował, chłostał, znęcał się nad chłopami- mówił Marczewski.

Według radnego istnieje bogata bibliografia mówiąca o okrucieństwie Groźnego. Dodał również, że chichotem losu jest to, że w obchody włącza się burmistrz Dobrej, który ma wiele wspólnego z komunizmem, a zdjęcie przedstawione na plakacie jest wstrząsające.

-To zaproszenie które otrzymaliśmy jest wzbogacone o wstrząsające zdjęcie. Nie wiem czy to zdjęcie z „Archiwum Igły”. Wydany został album ze zdjęciami z „Archiwum Igły”, gdzie są zdjęcia zrobione na terenie powiatu tureckiego pokazujące, jak wyglądał Turek i powiat turecki w trakcie wojny i na końcu wojny. Te zdjęcia pokazują nędzę wsi polskiej. Pokazują, że nie jest prawdą, że tak jak to obiegowo wśród tylu mieszkańców, co drugi to się z dworku wywodzi. Nie z dworku tylko właśnie takich zabudowań. Mówię to, by uzmysłowić wszystkim jak olbrzymi postęp nastąpił na wsi. I to od czasów odzyskania niepodległości- mówił Marczewski.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja