Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gm.Turek: Z kopyta”, czyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Turku w Stajni Roka

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku, ul.Poduchowne 1 w ramach ustawy „Za życiem” oprócz zajęć fitness, jogi oraz rehabilitacji mają możliwość korzystania z hipoterapii i dogoterapii w „Stajni ROKA” w Kowalach Księżych. Są to wyjazdy na których Uczestników naszego Domu czaka moc atrakcji, przede wszystkim kontakt z różnymi zwierzętami, zwłaszcza z końmi.  Na terenie obiektu znajduję się również mini zoo. 

Podczas spotkań Uczestnicy mają okazję poznać życie w stajni. Z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla wielu z nich, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta karmiąc je i czyszcząc.

Uczestnicy dowiedzieli się również w jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami, jak je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Mieli możliwość zapoznania się z elementami stroju jeździeckiego. Jeździli bryczką oraz oprowadzali konia po padoku pod okiem opiekuna. Dla wielu z nich jest to szansa pozyskania nowego hobby. Kto wie!!!
Na koniec dla wszystkich organizowany jest poczęstunek na świeżym powietrzu.

Wyjazdy te dostarczają nie tylko niezapomnianych wrażeń obcowania z końmi oraz innymi zwierzętami ale również uczą wrażliwości, pokory ze szczyptą dyscypliny. Mają zarazem walory dydaktyczne, gdyż dostarczają podstawowych wiadomości o życiu tych pięknych i niezwykle inteligentnych zwierząt.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja