Gm. Turek: Miliony na inwestycje drogowe w Słodkowie Kolonii i Obrzębinie

Ponad półtora miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała gmina Turek na przebudowę istniejących oraz budowę nowych dróg. Umowy na przekazanie wspomnianych środków podpisano w poniedziałek, 25 września.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Obywatelki i obywatele na przytupajce z okazji 50.lecia gminy

Uczciwa, solidarna, po pierwszej interwencji milicji obywatelskiej impreza odbyła się w sobotę, 23 września w Przykonie. Obywatelki i obywatele, po skończonej pracy wzięli udział w „Przykuńskiej Przytupajce” z okazji 50.lecia gminy.

  0 komentarze
0 komentarze

.

.

  0 komentarze
0 komentarze

Pełne pozytywnej energii "Biegi Malanowska Jesień"

Idealnej pogody oraz wiele pozytywnej energii doświadczyli uczestnicy XVII Biegów Malanowska Jesień. Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, a zawodnicy z uśmiechami na twarzach dotarli do mety.

  0 komentarze
0 komentarze

Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Na Osiedlu Wyzwolenia nieprzerwanie trwa budowa dwóch bloków komunalnych. Prace weszły w etap wykończeniowy wewnątrz i na zewnątrz budynków.

  0 komentarze
0 komentarze

Elektrownia słoneczna w powiatowym DPS w Skęczniewie z większą mocą

Piątek 22 września to szczęśliwy dzień dla Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie. Dziś oficjalnie otwarte zostały 2 kolejne mikroinstalacje fotowoltaiczne, które zasilą czystą energią tą największą w Wielkopolsce placówkę znajdującą się w jednym obiekcie.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pół wieku w zgodzie i miłości, czyli jubileusz Złotych Godów

Jubileusz 50-lecia małżeństwa to święto, które pokazuje siłę miłości, ale też wzajemnego szacunku i zrozumienia. W czwartek, 9 czerwca to wspaniałe święto obchodziły pary z gminy Władysławów, odbierając medale przyznane im przez prezydenta.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: EDP Renewables inauguruje w Wielkopolsce swoją największą w Europie elektrownię fotowoltaiczną

Niemal 308 000 dwustronnych paneli fotowoltaicznych wygeneruje energię, która wystarczy na zasilenie ponad 100 000 gospodarstw domowych roczne. Farma fotowoltaiczna Przykona będzie drugą co do wielkości instalacją tego typu w Polsce, ale dzięki możliwości zwiększenia mocy o dodatkowe 40 MW ma potencjał, aby stać się największą elektrownią fotowoltaiczną w Europie Środkowo-Wschodniej i jedną z największych w Europie. Znacząco zwiększy ona portfel wytwórczy EDPR w Polsce, a także pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne kraju i konkurencyjność polskiej gospodarki.

  3 komentarze
3 komentarze

Tuliszków: Mieszkańcy postawili na modernizację amfiteatru

Znamy wyniki głosowania do Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Najwięcej głosów zdobył projekt modernizacji amfiteatru i to on zostanie wpisany do realizacji w przyszłorocznym budżecie. 
  1 komentarz
1 komentarz

Elektroniczne protokoły z kontroli kominiarskiej

Od 18 września wykonanie przeglądu przewodów kominowych potwierdzane jest wyłącznie protokołem elektronicznym. Ma to związek z uruchomieniem wszystkich funkcjonalności Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra pierwsza w rankingu Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2018-2022

Miasto Dobra zajęło pierwsze miejsce w rankingu „Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2018-2022”. Wyróżnienie zostanie wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 12 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Kowbojskie stroje i ziemniaczane konkursy, czyli „Święto Pyry” w Żukach

W stylu kowbojskim bawili się uczestnicy wyjątkowego wydarzenia, jakim było Święto Pyry. Ziemniak stał się w miejscowości Żuki bohaterem imprezy, która cieszyła się nie tylko wspaniałą pogodą, ale również dużą frekwencją.

  0 komentarze
0 komentarze

84.rocznica napaści ZSRR na Polskę

 

W 84. rocznicę napaści ZSRR na Polskę mieszkańcy Powiatu Tureckiego oddali oddali hołd ofiarom Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, Tweru, Smoleńska.

  1 komentarz
1 komentarz

Od poniedziałku utrudnienia na ul. Konińskiej

Od 18 września kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w poruszaniu się drogą krajowa DK72, na granicy miasta Turek i z gminą Turek w Obrzębinie.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Ponad 17 mln zł na inwestycje dla powiatu tureckiego. Są wyniki szóstej edycji Polskiego Ładu

W piątek poznaliśmy wyniki szóstej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. O tym, ile środków spłynęło do naszego regionu poinformował podczas konferencji prasowej minister Ryszard Bartosik.

  3 komentarze
3 komentarze

Skrzat Odkrywca odwiedził OSP Brudzew

Sebastian Majewski znany także jako Skrzat Odkrywca chce pieszo pokonać 100 000 km. Na trasie jego wędrówki znalazł się także powiat turecki.

  0 komentarze
0 komentarze

Na dobre i na złe, czyli uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

We wtorek, 12 wrześni odbyło się uroczyste wręczenie medali dla par, które obchodziły 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymało sześć małżeństw.

  1 komentarz
1 komentarz

Opłaty na A2 znowu w górę

Z początkiem tygodnia wzrosły opłaty za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Konin-Nowy Tomyśl. Za przejazd autem osobowym każdym z trzech odcinków zapłacić trzeba 30 zł.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Ciepłownia GETEC gotowa na sezon zimowy. Niebawem ruszy też produkcja energii elektrycznej

W zakładzie zaopatrującym Turek w ciepło zakończyły się prace przygotowujące instalację do nadchodzącego sezonu zimowego. Jak zapowiadają władze GETEC, za kilka miesięcy poza dostarczaniem ciepła firma produkować będzie w Turku także energię elektryczną.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ważny eksponat wzbogacił zbiory muzeum

W dniu 8 września w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów”.

  4 komentarze
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.