Termomodernizacja szpitala zakończona. Jest ładniej i ma być też bardziej ekonomicznie

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją skrzydła SP ZOZ w Turku. Łączna wartość inwestycji to ponad trzy miliony złotych, przy czym większość tej kwoty stanowi dofinansowanie w ramach NFOŚiGW.
 
  1 komentarz
1 komentarz

Bogumiła i Arkadiusz Golczyńscy zasłużeni dla rolnictwa

Od gratulacji dla Bogumiły i Arkadiusza Golczyńskich z Russocic rozpoczęła się wtorkowa (22 września) sesja rady powiatu tureckiego. Państwo Golczyńscy zostali bowiem wyróżnieni odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” przez ministra Krzysztofa Ardanowskiego.

  5 komentarze
5 komentarze

Brudzew: 81. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Po Mszy Świętej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą Ofiary Zbrodni Katyńskiej i Smoleńsk 2010. Wśród tysięcy pomordowanych na wschodzie oficerów polskich byli też brudzewianie: ppłk. Witold Kępiński, por. Piotr Ogiński, komisarz Witold Paszkowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Broń biologiczna w urzędzie? Na miejscu są strażacy i policjanci

Na adres poczty elektronicznej Starostwa Powiatowego w Turku przyszedł mail informujący o podłożonych ładunkach z bronią biologczną. Podobne wiadomości dotarły też do wielu innych urzędów w Polsce. 
 
  5 komentarze
5 komentarze

Pościg za piratem drogowym. Nie miał prawka, był pijany i poszukiwany przez sąd

Policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego w sobotnie (19 września) popołudnie zatrzymali pirata drogowego. Okazało się, że mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy, kierował na podwójnym gazie, a na dodatek powinien przebywać w zakładzie karnym. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Projekt „Niezłomny” – przetrwają tylko najlepsi!

Tor przeszkód, zjazd na linie z 12-metrowej wieży, przeprawa wodna, czy kilkunastokilometrowe marsze z ciężkim plecakiem. U wielkopolskich żołnierzy WOT zakończyła się właśnie pilotażowa edycja gry terenowej „Niezłomny”. Do wstępnej eliminacji podeszło ponad 50 terytorialsów.

  0 komentarze
0 komentarze

Akcja #sadziMY w Nadleśnictwie Turek. Sadzonki trafiły do mieszkańców

Dąb, świerk, modrzew, brzoza, lipa, jarząb, jawor i sosna - łącznie ponad dwa tysiące sadzonek drzew rozdano w turkowskim nadleśnictwie w ramach tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji #sadziMy.

  0 komentarze
0 komentarze

„To nie jest tak, że nic nie robimy”, o budownictwie mieszkaniowym w Turku słów kilka

W trakcie czwartkowej (17 września) sesji radni miejscy w Turku zajmowali się uchwałą o mieszkaniowym zasobie gminy. Dokument określa m.in. plan remontów oraz modernizacji bloków i budynków, których właścicielem jest Miasto Turek. I o ile ze strony radnych padały merytoryczne pytania dotyczące założeń przyjmowanego planu, to Marcin Derucki nie omieszkał nie zaatakować rządowych programów mieszkaniowych.

  14 komentarze
14 komentarze

Dobra: Nowa kuchnia w zespole szkolno-przedszkolnym w Piekarach

Szkoła w Piekarach może pochwalić się nową kuchnią która została wyremontowana w ramach środków projektu "posiłek w szkole i w domu moduł trzeci".
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Żołnierze WOT ewakuowali pensjonariuszy z Chumiętek i Rogowa

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili ewakuację 29 zakażonych koronawirusem podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w powiecie gostyńskim. Pensjonariusze trafili do szpitala jednoimiennego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Profim i ZE PAK planują inwestycje. Radni zmienili miejscowy plan zagospodarowania

Profim oraz Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin wnioskowały o wprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania, co pozwoliłoby na prowadzenie inwestycji. Radni miejscy przychylili się do wniosku.

  2 komentarze
2 komentarze

„Póki wyrok jest nieprawomocny, jestem niewinny!” – sprawa Karola S. na sesji Rady Miasta

Powszechnie wiadomo, że dyskusje w trakcie sesji Rady Miejskiej w Turku są niekiedy bardzo barwne. Często zdarza się, że radni atakują siebie nawzajem i prowadzą słowne utarczki. Nie zabrakło tego w trakcie obrad 17 września. Personalne ciosy wyprowadzone zostały w stronę radnego Serafińskiego.

  13 komentarze
13 komentarze

Kolejny radny opuszcza Ziemię Turkowską. Maciej Aniołczyk chce być opozycją

- Mam nadzieję, że będąc z zewnątrz mój głos będzie bardziej słyszalny. Będę mógł pozwolić sobie na więcej - w ten sposób turkowski radny Maciej Aniołczyk argumentuje powody, dla których zdecydował się opuścić szeregi Ziemi Turkowskiej.

  12 komentarze
12 komentarze

Władysławów: 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dnia 17 września mija 81. rocznica napaści Armii Czerwonej na Polskę, która łamiąc postanowienia paktu polsko-sowieckiego o nieagresji, zbrojnie wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym czasie Polska od dnia 1 września 1939 r. była w stanie wojny z III Rzeszą.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowianie upamiętnili 81. rocznicę napaści ZSRR na Polskę

Turkowianie pamiętają o historii oraz doceniają niepodległość o którą tak ciężko walczono. Dzisiaj, tj. 17 września miała miejsce 81. rocznica napaści ZSRR na Polskę. Z tej okazji przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się msza święta. Złożono również kwiaty upamiętniając poległych.

  0 komentarze
0 komentarze

Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

Dziś w gabinecie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski podpisał umowę na wykonanie robót wodno-kanalizacyjnych oraz budowę chodnika w ramach przebudowy drogi powiatowej nr 3219P Genowefa – Władysławów – Turek na odcinku w miejscowości Chylin.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Brudzew: Zakaz sprzedaży alkoholu wchodzi w życie

Od dziś (17 września) w Brudzewie wchodzi w życie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Ograniczenie ma związek z interwencjami policji, które nasiliły się po otwarciu nowego sklepu monopolowego.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Brudzew: Otwarcie świetlicy wiejskiej w Tarnowie

Tarnowa wzbogaciła się o nowe miejsce spotkań i aktywizacji lokalnego społeczeństwa, jakim jest wyremontowana świetlica. Uroczystość odbyła się w sobotnie popołudnie 5 września, a uczestniczyli w niej mieszkańcy sołectwa i zaproszeni goście.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Rychwalskie Impresje Muzyczne z udziałem Orkiestry Dętej OSP w Tokary

Dziesięć orkiestr z różnych miejscowości wzięło udział w pikniku odbywającym się w ramach XVII Rychwalskich Impresji Muzycznych. Wśród nich znalazła się także orkiestra dęta OSP Tokary.

  0 komentarze
0 komentarze

Siódmy zgon przez COVID-19 w powiecie tureckim

Służby Wojewody Wielkopolskiego każdego dnia przedstawiają raporty związane z sytuacją epidemiologiczną w Wielkopolsce. Aktualnie w naszym województwie stwierdzone są 784 aktywne przypadki. Dziś odnotowano kolejnych 25 zachorowań. Niestety jedna osoba zmarła. Jest to pacjent z terenu powiatu tureckiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.