Tuliszków: Gmina ma potencjał, czyli Krzysztof Roman składa raport o stanie gminy

- Gmina ma potencjał i ten potencjał moglibyśmy spróbować wykorzystać - powiedział Krzysztof Roman podczas dyskusji nad raportem o stanie gminy. Dyskusja nad tym dokumentem zakończyła się udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Radni zgodni w sprawie wotum i absolutorium

Nie było głosów sprzeciwu w sprawie udzielenia wójtowi gminy Brudzew wotum zaufania. Podobnie jednomyślni byli radni w przypadku głosowania nad absolutorium.

  0 komentarze
0 komentarze

Państwo Dygudowie dzielą się miłością. Powołali Rodzinny Dom Dziecka

Miłość do dzieci oraz poczucie powołania skłoniło Annę i Mariusza Dyguda, aby podjąć decyzję o prowadzeniu pieczy zastępczej. Dzisiaj tj. 25 czerwca w Starostwie Powiatowym w Turku podpisana została umowa dzięki której wsparcia i pomocy państwo Dygudowie udzielać będą już w Rodzinnym Domu Dziecka.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Biesiada pod chmurką na rozpoczęcie sezonu

Muzycznie świętowano w Przykonie otwarcie sezonu nad zbiornikiem wodnym. Nie brakowało też swojskich smakołyków oraz atrakcji dla najmłodszych.

  0 komentarze
0 komentarze

Burmistrz Romuald Antosik jednak z wotum zaufania i absolutorium

Po dość kontrowersyjnym przerwaniu środowej (19 czerwca) sesji rady miejskiej do obrad powrócono w poniedziałek. Rozpoczęto od głosowania nad udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium. I tym razem rachunek okazał się korzystny dla burmistrza Antosika.

  21 komentarze
21 komentarze

Utracili zaufanie. Dariusz Jasak odwołany

Dariusz Jasak - oficjalnie ze względu na utratę zaufania i brak współpracy ze wszystkimi radnymi- został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Turku. Sam zainteresowany nie mógł się nawet obronić, bo głosowanie przeprowadzono pod jego nieobecność.

  22 komentarze
22 komentarze

Brudzew: Rodzinnie i po strażacku na pikniku rodzinnym w Brudzyniu

Mieszkańcy Brudzynia (gm. Brudzew) nie raz już udowodnili, że potrafią pozytywnie zaskoczyć. Nie inaczej było w sobotę, 22 czerwca, gdy na placu przed świetlicą wiejską obył się IV Piknik Rodzinny, Imprezę otworzyła sołtys Anna Surdyga i Przemysław Wdowiński z OSP Brudzyń.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Noc ludowych wierzeń

Już po raz kolejny w Brudzewie obyła się celebracja Nocy Świętojańskiej. Od wieków noc z 22/23 czerwca uznawana jest za pełen magii i ludowych wierzeń moment w roku. Nie inaczej było w miniony weekend przy stadionie na ul. Piaski.

  0 komentarze
0 komentarze

Najzdolniejsi i najbardziej ambitni docenieni przez Gminę Turek

Gmina Turek otacza opieką najbardziej uzdolnione osoby, które osiągają wybitne wyniki w dziedzinie nauki i sportu. Najlepsi zostali docenieni podczas Dni Turku i Gminy Turek, które odbyły się 24 czerwca.

  0 komentarze
0 komentarze

Młodzi i zdolni nagrodzeni stypendiami

Ciężka praca się opłaca - doskonale wiedzą o tym uczniowie z turkowskich szkół, którzy odebrali stypendia przyznawane przez burmistrza miasta. To nagroda za wkładany wysiłek i osiągane suckesy w wielu dziedzinach.

  0 komentarze
0 komentarze

Oddali krew podczas Dni Turku i Gminy Turek

Dni Turku i Gminy Turek to nie tylko czas na wspaniałą zabawę w gronie najbliższych. To również okazja, by pomóc drugiemu człowiekowi. Była ku temu okazja.

  0 komentarze
0 komentarze

Nowe zarządy samorządów osiedlowych

Na kadencję 2019-2023 wybrane zostały nowe zarządy samorządów mieszkańców osiedli. Poniżej wykaz osób, które będą pracować na rzecz mieszkańców turkowskich osiedli.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Piękne i kolorowe dywany w Skęczniewie na Boże Ciało

Mieszkańcy Skęczniewa i okolic od zawsze w barwny i widowiskowy sposób pielęgnują tradycję układania kwietnych dywanów na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tak było również i teraz.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowska Grupa Lokalna OTOP podsumowała obchody Międzynarodowego Dnia Jerzyka w Turku

Dzięki wsparciu finansowemu Związku Gmin Powiatu Tureckiego przeprowadzone zostało szkolenie „Jak chronić siedliska jerzyków”. Skierowane było dla administratorów budynków, władz gmin powiatu tureckiego i miasta Turek, spółdzielni mieszkaniowych w Turku i przedsiębiorców budowlanych wykonujących prace termomodernizacyjne w budynkach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Uroczystość Bożego Ciała w Wyszynie

W parafii NNMP w Wyszynie odbyła się procesja Bożego Ciała. Wydarzenie jest nie tylko aktem wiary, ale również tradycją.

  0 komentarze
0 komentarze

Uroczysta gala z okazji 100-lecia służb sanitarnych z wyróżnieniami

W w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia służb sanitarnych. Nie zabrakło na niej przedstawicieli powiatu tureckiego ze starostą Dariuszem Kałużnym na czele.

  0 komentarze
0 komentarze

Śmieciowe podwyżki nie ominą gminy Turek

Samorządy powiatu tureckiego podnoszą opłaty za odbiór śmieci. Wzrost kosztów nie ominie też mieszkańców gminy Turek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Z monstrancją przeszli ulicami miejscowości

Boże Ciało to dzień, kiedy wierni katoliccy w uroczystej procesji manifestują swoją wiarę. Nie inaczej było wówczas w Brudzewie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowe baseny termalne w Uniejowie oficjalnie otwarte. Moc atrakcji czeka na miłośników kąpieli

- To jest zakończenie pewnego rodzaju inwestycji z wykorzystanie wody termalnej na tym terenie. Tę kielnią 18 października razem z naszymi partnerami wmurowywaliśmy kamień węgielny. Po ośmiu miesiącach obiekt zostaje oddany- mówił burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek podczas otwarcia nowych basenów w Uniejowie. Uroczystość miała miejsce w środę, 19 czerwca na Kompleksie Termalno – Basenowym.

  3 komentarze
3 komentarze

Władysławów: Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała

Tłumy wiernych przeszły ulicami Władysławowa w uroczystej procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.