Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze łatwiejsze

• Uproszczony formularz oraz wyszukiwarka spraw – to nowe ułatwienia w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.
• Wystarczą tylko cztery kroki i wizyta w urzędzie skarbowym umówiona.
• Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz SMS-em, a dzień przed spotkaniem KAS przyśle Ci również przypomnienie o wizycie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wichura w całym regionie. Apelujemy o ostrożność!

Potwierdziły się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W całym regionie mamy do czynienia z porywistym wiatrem. Niestety taka pogoda ma również przykre skutki. Strażacy od kilku godzin interweniują podczas zdarzeń mających miejsce na terenie powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Dziewięć klas na kwarantannie. Chorzy wśród uczniów i pracowników

Uczniowie klas 1-8 ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie trafili na kwarantannę po tym, jak zakażenie Sars-COV-2 potwierdzono u dwojga dzieci i jednej osoby pracującej w placówce. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Jolanta Osińska wyróżniona wśród wielkopolskich nauczycieli

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 – Jolanta Osińska, została wyróżniona w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Gala konkursowe odbywała się wczoraj w Poznaniu, a wyróżnionej nauczycielce towarzyszyli Burmistrz Turku Romuald Antosik i Zbigniew Zieliński, pełniący obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Pary na medal

19 października 2021 r., siedem par świętowało jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zmiana godzin przyjmowania odpadów w PSZOK

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Turku informuje turkowian, że od 2 listopada 2021 r. zmieniają się godziny przyjmowania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej 4 w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Platforma Obywatelska w Turku o kryzysie Polski z Unią Europejską

Platforma Obywatelska w Turku wyraża przekonanie, że wywołany przez ugrupowanie rządzące kryzys w stosunkach Polski z Unią Europejską jest sprzeczny z polską racją stanu a działania organów państwa podważają osiągnięcia Polski jako państwa członkowskiego.

  4 komentarze
4 komentarze

Władysławów: Szkolny trud doceniony i nagrodzony. Prymusi otrzymali stypendia

Wysiłek włożony w naukę zaprocentował nie tylko w postaci doskonałych ocen oraz wysokich osiągnięć w konkursach, ale też przełożył się na stypendia, które otrzymali najzdolniejsi uczniowie z gminy Władysławów.

  0 komentarze
0 komentarze

Więcej drzew w Turku

W poniedziałek, 18 października 2021 r. rozpoczęła się akcja sadzenia drzew w mieście. Jeszcze w październiku i listopadzie łącznie na ternie Turku, pojawi się kilkaset nowych drzew.

  1 komentarz
1 komentarz

„Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery czas start

Po raz czwarty Powiatowy Urząd Pracy w Turku zorganizował konkurs w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Gmina z dofinansowaniem na drzewa miododajne

W dniu 11 października br. na terenie zielonym za tzw. Ośrodkiem Zdrowia w Malanowie zostały posadzone kolejne drzewa. Na zakup 22 sadzonek drzew miododajnych Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kwota dotacji wyniosła 8.740 zł co stanowi prawie 90% kosztu ich zakupu.

  4 komentarze
4 komentarze

#SzczepimySię

.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Gm.Turek: Powróćmy jak za dawnych lat…

Autmobil Klub Turek oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebowie zaprosili wszystkich do spędzenia niedzielnego (17 października) popołudnia w klimacie minionej epoki. Było to niezwykła podróż do świata, którego wiele młodych osób już nie pamięta.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Z kobietami, o kobietach i dla kobiet, czyli spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe - tak zwykło się mówić o paniach, które swoją aktywność społeczną przenoszą na działanie w ramach Kół Gospodyń Wiejskich. Okazją do rozmów był spotkanie zorganizowane dla gospodyń z gminy Przykona.

  0 komentarze
0 komentarze

ZE PAK chce wspierać zwalnianych pracowników

Spółki górnicze wchodzące w skład Grupy Kapitałowej ZE PAK – Kopalnia Węgla Brunatnego Konin oraz PAK Górnictwo – podpisały umowę o współpracy z renomowanym dostawcą usług doradztwa zawodowego i outplacement, spółką Jobs First. Celem umowy jest wsparcie pracowników spółek górniczych GK ZE PAK, którzy będą kończyć pracę w efekcie zakończenia wydobycia z odkrywek Drzewce i Jóźwin, w znalezieniu nowego zatrudnienia.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Władysławów: Pontyfikat Jana Pawła II pisany muzyką

W muzyczną podróż przez wyjątkowy pontyfikat papieża Polaka Jana Pawła II zabrała zgromadzonych wiernych Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, podczas koncertu, który miał miejsce w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Russocicach.

  0 komentarze
0 komentarze

Akcja „Prezent pod choinkę” również w Turku

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Turku kolejny raz włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną "Prezent pod choinkę”. Każdy może wesprzeć inicjatywę i przygotować świąteczny prezent dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii.

  0 komentarze
0 komentarze

XII Zjazd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

Dnia 16 października 2021r. w siedzibie OSP Turek odbył się XII Zjazd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Turku, w którym uczestniczyli delegaci ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Turku oraz zaproszeni goście.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Wyjątkowy bal w bajkowym klimacie

Dawno, dawno temu… tak zaczyna się wiele baśniowych opowieści. W tym również ta o Shreku. Historia stała się inspiracją dla tegorocznego balu osób niepełnosprawnych, który tradycyjnie już zorganizowano w Miejskim Domu Kultury w Turku.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Gm.Turek: „Dzień Szadowiaka” pełen kultury oraz wspomnień z przeszłości

Wyśmienita zabawa, wspaniałe jedzenie i powrót do przeszłości. Właśnie tak wyglądał „Dzień Szadowiaka”, który odbył się w sobotę, 16 października. Goście mieli okazję nie tylko wspólnie spędzić czas, ale również zobaczyć jak żyli ludzie w Szadowie Pańskim za dawnych lat.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.