80.000 zł na komputery dla uczniów

Komputery dla uczniów

Urząd Miejski w Turku złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o dofinansowanie do zakupu komputerów dla uczniów, w ramach projektu Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. w piątek, 10 kwietnia 2020 r. nadeszła informacja o tym, że nasze Miasto dostanie 80.000 zł na zakup komputerów dla uczniów.

W ramach projektu Miasto otrzymało 100% kosztów zakupu komputerów, tabletów bądź oprogramowania, tj. 80.000 zł. To wsparcie pozwoli na szybkie i proste doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

Zakupione laptopy zostaną przeznaczone dla uczniów trzech publicznych miejskich szkół podstawowych i szkoły niepublicznej. Grupa uczniów, którym potrzebna jest taka pomoc, została wyselekcjonowana przez dyrektorów i nauczycieli szkół, po konsultacjach z rodzicami. Wszyscy uczniowie, dla których dedykowane są laptopy, nie posiadają w domu komputerów, logują się w systemie Librus za pomocą swoich telefonów lub telefonów rodziców. Dzieci wykonują ćwiczenia w zeszytach, następnie to fotografują i przesyłają telefonem do nauczycieli. Szkoły posiadają w swoich pracowniach komputery, jednak ich użyczenie uczniom niewiele pomoże, gdyż nie mają oni w domu stałego łącza internetowego. Natomiast w przypadku laptopów połączenie z Internetem będzie możliwe za pomocą WiFi udostępnionego np. z telefonów rodziców.

Miasto zakupiony sprzęt przekaże szkołom, zaś te nieodpłatnie użyczą swoim uczniom. Planuje się zakupić 53 laptopy i 1 tablet.

źródło: miastoturek.pl

Jedne z niższych stanów zapadalności na COVID-19 s...
Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.